ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
MS HÁZENKÁŘEK

Musíme se vyvarovat jednoduchých chyb, burcuje před Nizozemskem Knedlíková

Velikost textu:

Zraněná házenkářka Jana Knedlíková podporuje i nadále své parťačky z národního týmu. Vítězka Ligy mistryň s Györem fandila při historickém vítězství v osmifinále mistrovství světa nad Rumunskem spoluhráčkám z hlediště, což pro ni bylo těžší, než kdyby byla na hřišti. Podle ní mají Češky šanci zvítězit i ve čtvrtfinále nad vicemistryněmi světa i Evropy z Nizozemska. Přímý přenos vysílá od 17:20 ČT2 a web ctsport.cz.

Jana Knedlíková
Jana Knedlíková

Pravá křídelnice a nejlepší česká házenkářka Knedlíková trenérovi Janu Bašnému v sestavě chybí, protože má zraněné lýtko a rehabilituje. Na spoluhráčky se však do Německa přijela podívat. "Holkám jsem popřála štěstí a dostaly ode mě papírový čtyřlístek s čokoládovým zlatým prasátkem. Když už nemůžu být na hřišti, chtěla jsem jim pomoct aspoň tím, že třeba přinesu štěstí," řekla Knedlíková.

Sledovat dramatický osmifinálový zápas proti favorizovanému Rumunsku z hlediště pro ni bylo těžké. Nakonec ale mohla s týmem slavit výhru 28:27, kterou v posledních vteřinách zařídil gól Michaely Hrbkové.

"Člověk by chtěl být na hřišti a bojovat s holkami, ale bohužel to nejde. Je horší to sledovat z role diváka, než když člověk hraje. V publiku jsou ty nervy strašné," přiznala jediná česká vítězka Ligy mistryň.

přehrát video
Zahrají si házenkářky o medaile? Ve čtvrtfinále vyzvou Nizozemsko

Podle ní se Češkám v zápase s Rumunskem vyplatilo po celou dobu bojovat. "Nevzdaly to za jakéhokoliv stavu, prostě šly dál a to byl klíč k úspěchu. Rumunky to potom psychicky nevydržely a přestalo se jim dařit," doplnila Knedlíková.

Pozor na nizozemskou rychlost

Nizozemský styl hry, který je běhavý a rychlý, podle ní Češkám příliš nesedí. "Šance je ale vždycky. Musíme se vyvarovat jednoduchých chyb, ze kterých by nás soupeřky trestaly protiútoky," zdůraznila Knedlíková.

Češky postupem do čtvrtfinále dosáhly největšího úspěchu od zisku stříbrných medailí na MS 1986, které tehdy vybojoval ještě československý tým. "Není potřeba ale skládat zbraně a nechat se tím uspokojit. Je možnost dál zabojovat a moc bych si přála, aby se to povedlo," uzavřela Knedlíková.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.