ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
MS HÁZENKÁŘEK

České házenkářky čeká v osmifinále Rumunsko s hvězdnou Neaguovou

Velikost textu:

Velmi těžkou překážku se v osmifinále mistrovství světa pokusí zdolat české házenkářky. Z pozice outsidera budou čelit Rumunsku, v jehož dresu exceluje nejlepší hráčka světa Cristina Neaguová. Reprezentace z Balkánského poloostrova vyhrála skupinu A, ale podle trenéra Jana Bašného je víceméně závislá na výkonu své opory a dá se porazit. Přímý přenos utkání Česko - Rumunsko sledujte od 17:20 na ČT sport a webu ctsport.cz.  

Michaela Hrbková v utkání s Maďarskem
Michaela Hrbková v utkání s Maďarskem

Národní tým skončil ve skupině B v německém Bietigheimu-Bissingenu na 4. místě. Po výhrách nad Argentinou a Polskem prohrál se Švédskem, Norskem i Maďarskem.

Zkušený kouč prohlásil, že se jeho výběr chce v osmifinále postarat o překvapení. "Budeme outsideři a to nám vyhovuje. Je to hratelný soupeř jako každý jiný z jejich skupiny," uvedl.

Jeho svěřenkyně si budou muset dát pozor zejména na několikanásobnou nejlepší házenkářku světa. "Útočná hra soupeře stojí a padá s Neaguovou. Nehrála už poslední zápas skupiny proti Francii, protože Rumunky měly jisté první místo. Prohrály o devět gólů, což jen potvrzuje má slova," pokračoval.

přehrát video
Házenkářky se připravují na osmifinále MS s Rumunskem

Přestože bude Rumunsko v utkání o postup do čtvrtfinále favoritem, Češky se předem nevzdávají. "Máme větší šance než na šampionátu před čtyřmi lety, kdy jsme v osmifinále čelili Norsku a bylo to neprůchodné," připomněl Bašný.

V posledním vzájemném duelu na loňském mistrovství Evropy se po vypjatém závěru radoval soupeř. Bašný tehdy za diskuse s rozhodčími dostal v koncovce dvouminutovou penalizaci, takže jeho tým ztratil šanci s výsledkem něco udělat. "Mohlo to tehdy dopadnout jinak. Hráčky ale aspoň vědí, že se dá s Rumunskem hrát," uzavřel.

"Na zápas se připravíme a budeme chtít uspět," zdůraznila spojka Markéta Jeřábková. Odhodlaná je i Petra Maňáková. "Nejdůležitější článek je Neaguová. Nedává jen góly, ale rozehrává a natahuje na sebe protihráčky. Nejdůležitější bude jí v tom zamezit. Máme dost času se na to připravit," doplnila Maňáková.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.