ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
MS HÁZENKÁŘEK

Bašný: Přesun letadlem ve čtyři ráno? Je to nekorektní vůči hráčkám

Velikost textu:

Trenéra českých házenkářek Jana Bašného naštval na mistrovství světa v Německu krok pořadatelů, kteří chtěli přemístit týmy ze skupiny B v jihoněmeckém Bietigheimu-Bissingenu k osmifinále v Lipsku letadlem s odletem dnes ve čtyři hodiny ráno. Hráčky by se podle Bašného nevyspaly a s ohledem na pět odehraných zápasů v sedmi dnech to označil za hazard s jejich zdravím. Tým proto pojede dopoledne vlakem stejně jako Norky nebo Švédky.

Jan Bašný
Jan Bašný

Bašný původně předpokládal, že se poletí ve čtyři hodiny odpoledne. "Nenapadlo by mě, že to má být ve čtyři ráno. Když jsem se to dozvěděl, řekl jsem, že ve čtyři ráno teda rozhodně nepoletím, protože je to o zdraví hráček. Celou noc by nespaly a je to velmi neseriózní ze strany organizátorů. Je to tragédie," řekl Bašný.

Podle něj by hráčky musely vstávat v noci, aby mohly ve čtyři na letadlo. "Je to nekorektní vůči hráčkám, které odehrály pět zápasů v sedmi dnech. Svědčí to o chybějícím respektu. Proto jsme se rozhodli pro jinou cestu a pojedeme vlakem. Jinou cestu než letadlo volí i Norky, Švédky a Maďarky," uvedl Bašný.

přehrát video
České házenkářky se na MS stěhovaly

Vlak vidí jako vhodnější variantu i Markéta Jeřábková. "Bágly nám odvezou autobusem, my se v klidu vyspíme a pojedeme vlakem. Jsem za to ráda, je to lepší, než letět letadlem a někde stát dvě hodiny, než to odletí. Vlakem to bude pohodlnější," uvedla Jeřábková.

Pozitiva vidí i Petra Maňáková. "Kdyby se letělo ve čtyři ráno, s holkama bychom měly rozbitý celý den, neměly bychom takovou regeneraci a spánek je důležitý, " řekla Maňáková.

Obecně trvá let ze Stuttgartu do Lipska kolem hodiny, vlak tam jede pět hodin. Zamýšlené letadlo má však nabírat týmy i v jiných městech a je potřeba být na letišti dříve kvůli odbavení. Podle Maňákové vyjde vlak zhruba nastejno jako letadlo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.