ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana
MS HÁZENKÁŘEK

Velká škola, přiznala po debaklu s Norskem brankářka Kudláčková

Velikost textu:

Za velkou školu označila brankářka českých házenkářek Petra Kudláčková zápas s Norskem na mistrovství světa v Německu. Přestože český tým s obhájkyněmi titulu prohrál vysoko 16:34, Kudláčková se blýskla několika zákroky. Ocenila postup do osmifinále, který si české reprezentantky zajistily úvodními výhrami nad Argentinou a Polskem. Se Švédskem a Norskem následně prohrály, skupinu zakončí pátečním zápasem proti Maďarsku.

Petra Kudláčková
Petra Kudláčková

Kudláčková se dostala do branky v prvním poločase, kdy vystřídala českou jedničku Lucii Satrapovou. "Věděla jsem, že když se dostanu do brány, bude to kolotoč. Norky jsou úplně jinde a každý to dnes viděl. Dostali jsme větší nářez, než jsme chtěli a doufali," přiznala Kudláčková.

O jejím možném využití mluvil trenér Jan Bašný už před zápasem. "Říkal, že tady nejsem na výletě, a když bude potřeba zavřít bránu, jsem tu proto. I když jsme se brankářky snažily načíst jejich hráčky z videa, střela mohla vyletět odkudkoliv a z jakékoliv pozice. Pořád je to rána, která létá rychlostí 80 kilometrů za hodinu," řekla Kudláčková.

přehrát video
České házenkářky podruhé na šampionátu prohrály, podlehly Norkám

Přesto se blýskla několika zákroky, hned po nástupu například vychytala v rychlém protiútoku křídelnici Herremovou. "Chytit dvě tři vyložené šance, to je sice hezký pocit, ale není to nic, co by mi pomohlo nebo zvedlo sebevědomí. Přesto je pro mě celý zápas úžasná škola," uvedla brankářka pražské Slavie.

S česko-slovenskou interligou se zápas MS podle ní nedá srovnat. "Je to úplně něco jiného, než na co jsem zvyklá. Snad jen evropský pohár se tomu může přiblížit, ale první norská lajna je úplně jinde," dodala Kudláčková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.