ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
EXTRALIGA HÁZENKÁŘŮ

Slezské derby ovládli házenkáři Karviné, Frýdek-Místek porazili o šest branek

Velikost textu:
aktualizováno 1. 11. 2017 21:47

Házenkáři Karviné vyhráli díky vynikajícímu prvnímu poločasu slezské derby na hřišti Frýdku-Místku a po vítězství 32:26 se v tabulce posunuli na druhé místo. Za vedoucím Zubřím zaostávají o bod.

Házená
Házená

Úvodních deset minut sváděly oba týmy vyrovnaný souboj, pak ale hosté zabrali. Michal Brůna nastartoval čtyřmi brankami v rychlém sledu nápor a náskok Karviné postupně narostl až na deset branek. Nakonec Karvinští první poločas vyhráli o osm gólů 20:12 a výhru už si vzít nenechali, přestože po přestávce v nasazení polevili.

"Musím kluky pochválit za první poločas, ale druhý jsme doslova odchodili. To si ještě probereme na tréninku," zkritizoval přístup svých svěřenců v druhé půli trenér vítězů Marek Michalisko. "Vím, že to bylo pod dojmem vysokého náskoku, ale to tak nemůžou dělat," dodal. Trenér domácích Lubomír Kavka byl zklamaný z výkonu obrany v první půli.

přehrát video
Házenkáři Karviné porazili v derby Frýdek-Místek 32:26

"My jsme první poločas tragicky bránili a brankář Pyško v podstatě nic nechytil. Neměli jsme odvahu tam dát dorostence, ale na druhou půli jsme ho tam dali a ten zachytal slušně," pochválil Kavka mladého Martina Cába. "Druhý poločas jsme začali lépe bránit a vyhráli jsme ho, ale první poločas nám tragicky utekl. Dostat 20 branek za poločas, to si prostě nemůžeme dovolit," dodal.

Výsledky 7. kola extraligy házenkářů: 

Frýdek-Místek - Karviná 26:32 (12:20) Nejvíce branek: Kocich 10/5, Geist 4, L. Rajnoha a Gřešek po 3 - Monczka 9/4, Zbránek, Nedoma a Brůna po 5.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.