ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Odveta se nepovedla. Házenkáři tentokrát podlehli Černé Hoře o gól

Velikost textu:
aktualizováno 28. 10. 2017 20:58

Zatímco v prvním utkání proti Černé Hoře vyšla koncovka českým házenkářům, tentokrát se v odvetné přípravě v Podgorici radoval soupeř, který zvítězil těsně 23:22. Černohorcům se povedl už první poločas, který ovládli 15:12. Nejlepšími českými střelci byli v utkání Milan Kotrč se Stanislavem Kašpárkem, autoři čtyř branek.

Stanislav Kašpárek
Stanislav Kašpárek

"Dnešní zápas byl opět vyrovnaný. Nezachytili jsme začátek, nebyli jsme na úvod tohoto utkání připraveni tak dobře jako včera. Přestože jsme podali, myslím si, lepší výkon než v prvním zápase, prohráli jsme. A to hlavně kvůli tomu, že jsme neproměnili spoustu šancí," řekl jeden z dvojice českých trenérů Jan Filip.

"Naopak velmi dobře fungovala obrana podpořená dobrým výkonem brankáře Tomáše Mrkvy. V útoku jsme si vytvořili lepší šance, ale jejich neproměňování nás stálo vítězství," doplnil Filip.

Dvěma zápasy v Podgorici odstartoval český tým novou sezonu, jejímž vrcholem bude lednové mistrovství Evropy v Chorvatsku. Reprezentace se utká ve skupině s Maďarskem, Dánskem a Španělskem. Na šampionátu budou startovat i Černohorci. V Podgorici chyběli Ondřej Zdráhala, Libor Hanisch, Miroslav Jurka a Petr Šlachta a oproti pátečnímu utkání nenastoupil Diudonné Mubenzem.

"Týdenní soustředění pro nás splnilo svůj účel. Sešli jsme se po delší době, zapracovali jsme na herních věcech. I když soupeř byl pro nás trochu jiný tím, že bránil netradičně obranu dva čtyři a museli jsme se s tím porvat, byl na naší straně vidět posun v obraně. Tato zkouška byla pro nás důležitá, protože i na takovou obranu můžeme u svých budoucích soupeřů narazit," doplnil Filip.

Přípravné utkání házenkářů v Podgorici:

Černá Hora - ČR 23:22 (15:12)

Sestava a branky ČR: Mrkva, Galia - Hrstka 2, Bečvář 1, Sobol 3, Horák 1, Kotrč 4, Stehlík, Babák 3, Petrovský 2, Škvařil, Zeman 1, Kašpárek 4, Kasal, Landa 1. Nejvíce branek Č. Hory: M. Vujovič 8, Čavor 5. Rozhodčí: Ražnatovič, Pavičevič (oba Č. Hora). Sedmimetrové hody: 4/4 - 6/4. Vyloučení: 6:7.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.