Studio Time Out

Zubří si v derby poradilo s Hranicemi a vrátilo se do čela extraligy

Oba kluby jsou si vzdáleny jen něco přes třicet kilometrů, v tabulce jsou ale od sebe po vzájemném derby ještě dál než předtím. Zubří v šestém kole házenkářské extraligy porazilo domácí Hranice vysoko 31:23 a posunulo se zpět do čela tabulky. Naopak Hranice popáté prohrály a jsou předposlední.

Zubří si v derby poradilo vysoko s Hranicemi

Hosté převzali vedení v závěru první půle a po přestávce si rozhodující náskok vypracovali pětibrankovou šňůrou od stavu 15:18. "Bohužel začátky druhých poločasů se nám nedaří, nepodařil se ani dneska. Zubří se toho chytlo a šanci vzalo do svých rukou," řekl domácí kouč Libor Hrabal.

Podle zuberského trenéra Andreje Titkova bylo rozhodující, že jeho tým změnil v polovině prvního poločasu systém obrany. "To pak soupeři evidentně dělalo problémy a tam se zápas zlomil. Zrychlili jsme tempo, nasadili jsme do útoku další hráče," uvedl Titkov.

Extraliga házenkářů - 6. kolo

Hranice - Zubří 23:31 (12:14) Nejvíce branek: Pernička 5/1, Andrš 4/1, Hub 3 - Reček 6, Zeman 5, Hrstka 5/1.