ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Házenkářská interliga opět ožívá, má nového partnera

Velikost textu:
aktualizováno 23. 8. 2017 20:25

Praha – Už příští týden začne československá soutěž házenkářek, která se od roku 2002 jmenovala Interliga. Po patnácti letech liga ve stejném formátu získala nového partnera.

Soutěž od nadcházející sezony ponese název MOL liga podle ropné a plynárenské společnosti. Smlouva je podepsána na rok s dvouletou opcí, finanční detaily nechtěla ani jedna ze stran zveřejnit.

"Začínáme tento rok a předpokládám, že spolupráce bude pokračovat i v dalších letech a projektech," uvedl prezident Českého svazu házené Radek Bendl.

"Partnerství se silnými nás dělá silnějšími. Proto jsme rádi za zahájenou spolupráci se společnostmi MOL a Slovnaft jako hlavními partnery naší společné česko-slovenské nejvyšší soutěže žen. Zároveň to přináší velký potenciál pro další možné společné projekty v regionu, kde je skupina MOL tak významným hráčem na trhu," dodal Bendl.

přehrát video
Brzy začne nová sezona interligy házenkářek i s novým partnerem

Česko-slovenská interliga házenkářek se hraje od sezony 2002/03. Účastní se jí osm českých a pět slovenských klubů, po jejím skončení se vždy rozhoduje o mistrech jednotlivých zemí v národním play-off. Nová sezona odstartuje 1. září. Československý triumf obhajují hráčky slovenského mistra Iuventy Michalovce.

O českém titulu se rozhodne v národním play-off, do jehož semifinále se probojují čtyři nejlepší české celky dlouhodobé části. Na svých pět titulů v řadě bude chtít navázat úřadující český mistr DHK Baník Most.

"Do nadcházející sezony jdeme vedle výsledkových cílů především se snahou co nejvíce zapojit naše mladé talentované hráčky a to i v důležitých momentech zápasů. Věříme, že to pomůže jejich dalšímu rozvoji, potažmo budoucnosti české ženské házené," řekl trenér Baníku Peter Dávid.

Už o nadcházejícím víkendu se koná v Plzni mužský Česko-slovenský superpohár. Přímé přenosy přinese ČT sport a web ctsport.cz.

Zdroj: chf.cz, ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.