ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Drama na závěr házenkářské bundesligy. Bude hrát česká enkláva v elitní soutěži?

Velikost textu:

Bergischer – Reprezentant Tomáš Babák bojuje v německé bundeslize o udržení. Záchrana jeho Bergischeru by znamenala, že se v příští sezoně stane z nenápadného týmu nejprestižnější evropské házenkářské soutěže malá česká enkláva. K Babákovi totiž přibydou další čeští reprezentanti Milan Kotrč a Leoš Petrovský.

Český házenkář Tomáš Babák
Český házenkář Tomáš Babák

Pozice Bergischeru není ideální, je dokonce mnohem horší než před dvěma koly. Zaprvé musí Babákův tým vyhrát, ale zároveň musí doufat v souběh dalších výsledků. "Ještě před nějakým týdnem byla situace a nálada v týmu odlišná, měli jsme to ve svých rukou, teď už je vše jinak, ale naděje žije a budeme bojovat," uvedl Babák.

Zatímco Bergischer padl doma s Melsungenem a podle předpokladů i v Magdeburgu, Lemgo, které s Babákovým klubem na dálku soupeří, zvítězilo v Hannoveru. Bergischer má nyní 20 bodů a skóre -94, o bod více má Lemgo (skóre -63), o dva body před Bergischerem je pak dvojice Gummersbach (-66) a Stuttgart (-79).

Naděje umírá poslední. V posledním kole hostí Bergischer doma Hannover, a pokud zvítězí, je zapotřebí těchto výsledků: buď Lemgo klopýtne s Gummersbachem, nebo Stuttgart prohraje velkým rozdílem v Göppingenu.

"Po posledních kolech bych nesázel příliš na výhru Gummersbachu. Musíme se soustředit na svůj výkon a pokusit se nejen zvítězit, ale i větším brankovým rozdílem a doufat v dobrý výsledek Göppingenu a v jeho vyšší výhru," zhodnotil situaci Babák.

O tom, jestli bude česká enkláva skutečně prvobundesligová, se rozhodne v sobotu odpoledne. Večer od 18:30 pak mohou fanoušci házené zaostřit na reprezentační bitvu českých házenkářek o světový šampionát v roce 2017. Přímý přenos zápasu Česko – Turecko sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Zdroj: chf.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.