ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Bašný povede házenkářky další tři roky

Velikost textu:
aktualizováno 5. 6. 2017 16:57

Praha - Trenér Jan Bašný povede další tři roky ženskou házenkářskou reprezentaci. S vedením svazu prodloužil smlouvu, která měla původně letos skončit. Zkušený kouč působí na lavičce české reprezentace již sedm let, s týmem se probojoval na dva evropské šampionáty.

Jan Bašný
Jan Bašný

Bašný má nyní před sebou další cíl. Vítězství v play-off kvalifikace o mistrovství světa 2017 proti Turecku. "Euro ve Francii by mohlo být skvělým vrcholem tohoto týmu," uvedl trenér. Český výběr se s Tureckem utká v sobotu v Mostě. "Potom mám dlouhodobější cíl - říkal jsem už po šampionátu ve Švédsku, že náš tým by mohl zažít svůj vrchol na Euru ve Francii," dodal Bašný.

Bašný působí na lavičce národního týmu sedm let a od jeho příchodu udělaly házenkářky výrazný výkonnostní posun. Dovedl je na dva evropské šampionáty v letech 2012 a vloni, na nichž Češky skončily nejprve na dvanáctém a poté na desátém místě. Před čtyřmi roky se s nimi po deseti letech probojoval na mistrovství světa.

České házenkářky
České házenkářky

"Myslím, že to bylo pozitivních sedm let. Přebíral jsem tým, který byl v žebříčku národních výběrů na 24. místě, dnes jsme v hodnocení za rok 2016 desátí. To je, myslím, velký výsledkový posun, se kterým jde ruku v ruce posun výkonnostní. Hráčky jezdí na srazy rády, panuje na nich pohoda," uvedl Bašný.

"Věřím, že jsme se přiblížili evropské špičce, což se projevilo i na šampionátech, které jsme si vybojovali. Zvlášť na tom posledním jsme se herně týmům vyrovnali," dodal Bašný, který zároveň trénuje francouzský klub Nantes.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.