ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

V exhibici Hvězdy pro legendy se představí světová házenkářská elita

Velikost textu:

Praha - Hned jedenáct vítězů ankety o nejlepšího světového házenkáře roku, z toho osm mužů včetně české hvězdy Filipa Jíchy, se ve středu 21. června zúčastní v tenisovém areálu na pražské Štvanici exhibice s názvem Hvězdy pro legendy. Akce, která odstartuje už v pondělí 19. června, připomene největší úspěchy české házené.

přehrát video
Na exhibici do Prahy dorazí osm nejlepších házenkářů světa

Vrcholem programu bude středeční ženský a mužský zápas mezi výběrem světa a týmem složeným z českých a slovenských hráčů. Vedle Jíchy, který vládl světové házené v roce 2010, se z nejlepších hráčů roku představí Daniel Narcisse, Jackson Richardson, Daniel Stephan, Bertrand Gille, Henning Fritz, Slawomir Szmal a Thierry Omeyer.

Účast přislíbili také vítězové Ligy mistrů László Nagy a Momir Ilič. V ženském utkání nastoupí tři nejlepší hráčky roku - Andrea Lekičová, Cristina Neaguová a Alexandra Priscila do Nascimentová.

Mužský celek povedou v utkání slavní trenéři Claude Onesta a Alfred Gíslason a ženský výběr pak Morten Soubak s Heinem Jensenem, kteří budou mít k dispozici šest hráček vítěze Poháru EHF Rostova.

Akce bude oslavou největších triumfů české házené. V roce 1957 ženská reprezentace vyhrála MS, o deset let později získali zlato muži. Před 60 lety Dukla Praha premiérově triumfovala v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí a před 45 lety vybojoval český celek stříbro na olympiádě v Mnichově.

"Jsme rádi, že můžeme vzpomínat na krásné milníky. Proto jsme připravili akci, která propojí světovou extratřídu v házené s amatérskými sportovci. Ze zájmu světových hvězd jsme nadšeni. To, že jsme sem dostali tato jména, je opravdu výjimečné," řekl manažer reprezentací Karel Nocar.

Karel Nocar
Karel Nocar

Program odstartuje v pondělí 19. června, kdy na Štvanici začne pokus o zápis do knihy rekordů v maratonském zápase. Ve dvou týmech se budou střídat registrovaní hráči, amatéři i kolemjdoucí a jejich cílem bude hrát nonstop 42,195 hodiny, což je v kilometrech délka maratonského běhu.

Středečním exhibičním zápasům bude předcházet utkání osobností, v němž se představí například herci Ladislav Hampl a Jakub Kohák, fedcupový kapitán Petr Pála, basketbalista Jiří Welsch či bývalí fotbaloví reprezentanti Vladimír Šmicer, Ladislav Vízek a Patrik Berger.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.