ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Zubří dobylo házenkářský bronz

Velikost textu:

Lovosice ‒ Házenkáři Zubří ukončili pět let dlouhé čekání na extraligovou medaili. Ve čtvrtém utkání o bronz zvítězili svěřenci trenéra Andreje Titkova v Lovosicích jednoznačně 32:22 a sérii o třetí místo vyhráli 3:1 na zápasy. V roce 2012 se zuberští házenkáři stali potřetí mistry republiky, od té doby se ale mezi nejlepší kvarteto neprosadili.

Házená
Házená

Klíčovou osobností zápasu byl brankář hostů Milan Malina, sedm gólů vstřelil Filip Dořičák. "Utkání dnes mělo jednoznačný průběh. A to i díky velice disciplinované hře našeho družstva v obraně. Musíme ale brát v potaz i problémy soupeře s kádrem," řekl Titkov.

Lovosice v sobotu doma zvítězily 31:29, ale pátý zápas si vynutit nedokázaly. "Samozřejmě jsme velice spokojeni s tím, že celá roční práce byla korunována medailí. Velice si toho vážíme. Osobně doufám, že to bude odrazový můstek k dalším úspěchům," dodal kouč bronzového Zubří.

Utkání o 3. místo v play-off extraligy házenkářů  4. zápas:

Lovosice - Zubří 22:32 (11:17)
Nejvíce branek: Motl 4/2, Landa 4, Klimt a Miko po 3 - Dořičák 7, Zahradníček 6, Hrstka a Šlachta po 4. Konečný stav série: 1:3.

Baráž - odvetné utkání:

Hranice - Strakonice 26:27 (14:16), první zápas 29:27.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.