ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
HÁZENÁ

Češi na úvod turnaje tří zemí porazili domácí Rakousko

Velikost textu:
aktualizováno 12. 1. 2017 23:14

Maria Enzersdorf (Rakousko) - Házenkářský svět se upíná k právě probíhajícímu mistrovství světa, čeští reprezentanti ale místo toho vyhlížejí závěrečnou fázi kvalifikace na evropský šampionát. A ve svém prvním zápase letošního roku si poradili velmi dobře, na tradičním turnaji tří zemí porazili domácí Rakousko 30:26. Kaňkou utkání bylo zranění brankáře Tomáše Mrkvy, kterého pro páteční zápas se Švýcarskem nahradí Artur Adamík.

Roman Bečvář
Roman Bečvář

Rakušané v souboji týmů, které se nedostaly na nynější světový šampionát ve Francii, pouze jednou vedli, a to hned v úvodu 3:2. Od té doby ale začal na palubovce kralovat český celek, který na rozdíl od prosincového turnaje v Maďarsku nastoupil s většinou opor. Chyběli pouze rekonvalescent a kapitán Filip Jícha a zraněný Jakub Hrstka.

Svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše si už v průběhu první půle vytvořili čtyřgólový náskok, který Rakušané do pauzy stáhli na 13:15. Po změně stran se hosté rychle dostali dokonce do šestibrankového vedení, a i když domácí v závěru dotahovali, Češi si výhru s přehledem pohlídali.

Rakušany porazili potřetí za sebou, naposledy s nimi prohráli před třemi lety na evropském šampionátu v Dánsku 20:30. "Jsme pochopitelně rádi za vítězství, myslím, že tam byly mnohé dobré věci. Ale byly tam taky mnohé, řeknu, až hlouposti. Hodně technických chyb. Takže ten výsledek mohl být ještě příznivější," řekl Kubeš.

"Celkem dobře nám fungovala obrana. Celkově hodnotím zápas pozitivně, už od přístupu a nasazení. Vydrželi jsme být aktivní po celých 60 minut, přes ty chyby jsme stále tlačili na pilu. Myslím, že pro náš další vývoj to byl dobrý zápas," dodal Kubeš.

Pěti brankami přispěli k české výhře nejlepší střelci utkání Roman Bečvář a Jan Sobol. "O výhře jsme mohli rozhodnout už dříve, ale hodně šancí jsme v první půli neproměnili. Myslím, že v druhé půli jsme měli více ze hry a zaslouženě jsme vyhráli. Těší nás to, ale primární bylo převést do praxe, co jsme teď pilovali v tréninku. Byly tam pasáže, kdy to fungovalo, ale zároveň se musíme z mnohého ještě poučit," uvedl Sobol.

Turnaj u Vídně je pro český celek poslední zápasovou přípravou před květnovým pokračováním kvalifikace mistrovství Evropy. Po úvodních dvou utkáních vedou reprezentanti o skóre svou skupinu a v dalších dvou duelech nastoupí proti outsiderovi Ukrajině. V pátek reprezentanti uzavřou vystoupení na turnaji zápasem proti Švýcarsku.

Rakousko - Česko 26:30 (13:15)

Sestava a branky Česka: Galia, Mrkva - Bečvář 5, Babák 4, Stehlík 1, Linhart 2, Zdráhala 2, Motl 3, Vančo, Jurka 3, Sobol 5, Užek 1, Petrovský 3, Šlachta, Horák, Landa, Škvařil 1.

Nejvíce branek Rakouska: Ranftl, Esegovic oba 4. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula (oba SR).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.