ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Češky jdou na Dánsko. Jejich útočná síla je strašně pestrá, varuje Bašný

Velikost textu:

Malmö (Švédsko) - České házenkářky čeká na mistrovství Evropy závěrečný zápas základní skupiny. Jejich soupeřem nebude jen tak někdo, nastoupí proti velmi silnému Dánsku. Češky mají už jistý postup, zároveň budou hrát o body do čtvrtfinálové skupiny. Podle trenéra Jana Bašného mají soupeřky velmi kvalitní útok, který nebudou Češky vždy schopné zastavit v obraně. Proto spoléhá na pomoc brankářek.

Jan Bašný
Jan Bašný

Dánský výběr na turnaji zdolal jak Černou Horu, tak Maďarsko. "Budeme muset dát pozor na všechny jejich hráčky. Útočná síla Dánek je strašně pestrá a mají hroznou sílu. Střílejí z dálky, hrají s pivotem, pivotky jsou kvalitní, křídla mají rychlý útok," vyjmenoval Bašný.

Podle něj bude mít česká obrana v utkání těžkou práci. "Na jejich útok se nachystáme, ale neubráníme všechny střely. Budou nám muset pomoct brankářky. Jedničkou bude Lucie Satrapová," řekl Bašný.

Tentokrát se bude snažit vycházet z českého útoku, nikoliv z obrany jako proti Maďarkám a Černé Hoře. "Jejich slabinu vidím spíš v jejich obranné hře. Hrají vysunutou obranu a je to taková obrana jedna na jednu, že si každý hlídá svoji hráčku. V tom bychom mohli najít nějaké možnosti," uvedl Bašný.

Češky na ME vyhrály nad Maďarskem 27:22 a prohrály o gól s Černou Horou 27:28. V tabulce jsou druhé za Dánskem a potřebovaly by, aby třetím postupujícím týmem ze skupiny bylo Maďarsko a započítala se jim výhra ve vzájemném zápase. V další fázi turnaje vzniknou dvě šestičlenné skupiny, z nichž první dva celky půjdou do semifinále.

přehrát video
Házenkářky prohrály s Černou Horou, přesto postupují
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.