ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Duklu čeká ve 2. kole Poháru EHF těžký souboj s chorvatským Nexe

Velikost textu:

Praha - Kvalitní soupeř v čele s legendárním házenkářem Vedranem Zrničem čeká na házenkáře Dukly Praha ve druhém kole Poháru EHF. V neděli od 20:00 se Dukla v domácí hale na Slavii utká s chorvatským vicemistrem RK Nexe Našice.

Házenkáři Dukly
Házenkáři Dukly

"Diváci uvidí v akci Zrniče, což je olympijský vítěz a mistr světa. Navíc chorvatská házená patří k tomu nejlepšímu. Ale chceme se porvat o postup," vyhlásil Daniel Čurda, sportovní ředitel Dukly Praha.

V loňské sezoně se pražský tým dostal do semifinále Vyzývacího poháru, což byl pro domácí házenou historický úspěch. V něm nakonec Dukla Praha nestačila na silný portugalský celek z Bragy, pozdějšího vítěze soutěže. Nyní čeká na několikanásobné domácí šampiony další výzva – chorvatské RK Nexe v prestižnějším evropském Poháru EHF.

Milan Kotrč z Dukly
Milan Kotrč z Dukly

"Chorvaté jsou urostlí, silově na tom budou lépe než my. My musíme vycházet z dobré obrany a přesně zakončovat rychlé protiútoky," popsal útočník Milan Kotrč, který by jízdu evropským pohárem rád zopakoval. "Moc nás to motivuje. Proti Nexe ale rozhodně nejsme za favority. O to více můžeme překvapit," dodal.

V prvním kole přešla Dukla Praha přes kosovský celek Besa Famiglia. Nyní však budou čelit hvězdnému Zrničovi, který vybojoval v roce 2004 v Athénách olympijskou medaili a o rok předtím se stal s chorvatským týmem mistrem světa.

Brankář Dukly Tomáš Petržala
Brankář Dukly Tomáš Petržala

"Je to hráč, který se rozhodně nemýlí, ať při střelbě, nebo když chodí na sedmičky. Nexe spoléhá hlavně na něj," uvedl brankář Tomáš Petržala, který bude chorvatské křídlo studovat na videu.

"Vždycky tomu dávám dvě až tři hodinky. Snažím se najít zápasy, ve kterých jejich soupeři praktikují podobný obranný systém jako my. Lépe se pak připravím na možné koncovky útočníků. Ale Zrnič je natolik zkušený hráč, že nevím, jestli to bude platné," připustil.

Podle gólmana Petržaly je nutností pro postup do třetího kola Poháru EHF předvést nejlepší výkon sezony a vyvarovat se hlavně technických chyb. "Ty nás srážely zejména ve Vyzývacím poháru, nesmí se to opakovat. Hodně nám pomůže také plná hala," dodal Petržala.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.