ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

V předběžné nominaci házenkářů na Makedonii chybějí Jícha a Horák

Velikost textu:

Praha – V čtrnáctičlenné nominaci na červnové play-off proti Makedonii o postup na světový šampionát, kterou zveřejnili trenéři českých házenkářů Jan Filip a Daniel Kubeš, prozatím chybějí opory Filip Jícha, Pavel Horák, Jan Sobol či brankář Martin Galia, kteří jsou mezi náhradníky. Zbylá čtyři nominační místa doplní trenéři později.

Filip Jícha
Filip Jícha

Jícha po prosincové operaci stydké kosti už za Barcelonu delší dobu hraje, ale stále se ještě necítí v ideální formě. "Filip hraje, jeho zdravotní stav se trochu zlepšil, ale zatím to není stoprocentní. Mluvili jsme s ním a sám to tak cítí, to je pro nás klíčové. U něj se rozhodneme přibližně týden před akcí s ohledem na to, v jakém momentálním stavu bude," uvedl Filip na svazovém webu.

Také defenzivní opora Horák ještě není zcela fit. "Pavel zatím do zápasů nenastoupil, minulý týden začal trénovat. Pokud nenastoupí v soutěži, je jeho účast v kvalifikaci nereálná," uvedl Filip. "Pořád doufáme, že se to vše zlepší a že bude schopný nastoupit a pomoci nám. Ale upřímně, pravděpodobnost, že tito dva hráči do kvalifikace nastoupí, je spíše menší," připustil Filip.

Čeští házenkáři
Čeští házenkáři

Zdravotní potíže měli i brankář Galia a Sobol. "Martin Galia teď nehrál, absolvoval menší operaci ruky, měl by ale být v nejbližších dnech v pořádku. Kvůli této jeho krátké herní absenci vyžádané tím zdravotním zákrokem jsme ho zařadili sice mezi náhradníky, ale s největší pravděpodobností půjdeme do kvalifikace se třemi brankáři," podotkl Filip.

"Svalové zranění měl Honza Sobol, proto je rovněž mezi náhradníky. O víkendu už ale hrál, a pokud bude fit, bude taky do nominace zařazen. Na operaci byl i Tomáš Říha, to je další z náhradníků, který je ve hře. U něj jsou snad prognózy lepší než u Filipa nebo Pavla," doplnil kouč.

Český celek nejprve od 1. do 3. června absolvuje s deseti hráči rekondiční soustředění v Plzni, protože většina nominovaných už v té době nebude hrát v klubových soutěžích. Už v kompletní sestavě se tým sejde 6. června ve Zlíně, kde 11. června odehraje úvodní utkání play-off s Makedonií. Odveta je na programu 15. června.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.