ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
Vyzývací pohár

Házenkáři Dukly i přes prohru v Belgii postupují do čtvrtfinále

Velikost textu:
aktualizováno 21. 2. 2016 21:16

Visé (Belgie) - Házenkáři Dukly Praha postoupili přes belgický tým Visé do čtvrtfinále Vyzývacího poháru. Za pokračováním v evropské soutěži rázně vykročili před týdnem domácí výhrou 38:27 a velký náskok při prohře v Belgii 30:33 uhájili. Dalšího soupeře jim určí úterní los ve Vídni.

"Soupeř se nechal ústy chorvatského trenéra slyšet, že nám doma porážku vrátí i s úroky a postup bude jeho. Samozřejmě se jednalo o psychologickou válku, ale ten ostrý nástup dal jasně najevo, že se pokouší náš náskok zlikvidovat. Nechali jsme si utéct začátek, ale ještě jsme včas zareagovali a pak už to nepustili z rukou," citoval sport.cz trenéra Dukly Jana Josefa.

Čtvrtfinále se bude hrát ve druhé polovině března. Stejně jako Dukla si do něj postup vybojovaly nizozemský tým Aalsmeer, Sasja Antverpy (Belgie), UMinho z Bragy a Benfica (Portugalsko), FyllingenBergen (Norsko), Thun (Švýcarsko) a Petrohrad.

HC Visé - Dukla Praha 33:30 (17:14)
Nejvíce branek: Danesi 8, Flajs 5 - Kotrč 8, Mubenzem a Zavázal po 5, Sviták 4. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 500. První zápas 27:38, postoupila Dukla.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.