ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
HÁZENÁ

Barcelona je sportovní dobrodružství, říká spokojený Jícha

Velikost textu:

Praha - Nejlepší český házenkář současnosti Filip Jícha již řadu let koketoval s možností, že by vyměnil angažmá v německém Kielu za Barcelonu. Došlo k tomu až letos. Třiatřicetiletá spojka se tak může radovat, že se stala součástí katalánského multisportovního velkoklubu. "Je to úžasný klub, který chce ve všech sportech atakovat nejvyšší příčky, a je to všude cítit," řekl Jícha, který podepsal čtyřletou smlouvu.

Filip Jícha s dresem Barcelony
Filip Jícha s dresem Barcelony

Jícha v Kielu působil od roku 2007, získal s ním sedm bundesligových titulů a přidal dva triumfy v Lize mistrů. Původně zde chtěl i ukončit kariéru, teď se ale těší na novou výzvu. "To, že jsem dostal v létě tak dobrou nabídku, mě nutilo o tom přemýšlet. I agent mi radil, abych ji s ohledem na svůj zdravotní stav vzal. V Barceloně budu mít jen pár zápasů na nejvyšší úrovni," uvedl Jícha.

Řadu měsíců má problémy s poraněným kotníkem a momentálně ještě není fit. "Hlavním úkolem je, abych týmu pomohl k obhajobě titulu v Lize mistrů," řekl nejlepší hráč světa za rok 2010. V novém působišti se může těšit i na příjemnější život z pohledu počasí. "Vyměním 300 dní deštivých za 300 slunečných, to je úplně jiná dimenze," pousmál se Jícha.

Rozhodnutí o novém angažmá ale nebylo jednoduché. "Je to sportovní dobrodružství i pro všechny členy rodiny," uvedl Jícha. Stejně jako při angažmá v Kielu se rozhodl, že nebude bydlet přímo ve městě. Rodina se přestěhuje do domu asi 20 minut autem od tréninkového centra, jižně od Barcelony.

Jeho odchod může být i dobrou zprávou pro reprezentaci. Díky menšímu zápasovému vytížení lze předpokládat, že bude i nadále hrát za národní tým. "Pro nároďák je to určitě lepší zpráva, než kdybych podepsal čtyřletou smlouvu v Kielu. Na druhou stranu už jsem informoval reprezentační trenéry, že teď by bylo předčasné se o tom bavit. Pořád jsem zraněný. Pokud budu fit, tak vždy na další soustředění přijedu," dodal Jícha.

přehrát video
Házenkář Jícha míří do Barcelony
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.