ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Kvalifikace na ME

Házenkáře čeká klíčový dvojzápas se Švýcarskem, příprava se vydařila

Velikost textu:

Plzeň – Házenkářská reprezentace má před sebou další dva zápasy kvalifikace mistrovství Evropy. Aby v nich Češi udrželi svoje šance na postup ze skupiny, musejí dvakrát porazit poslední Švýcarsko. Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš vyřadili z osmnáctičlenného kádru po pěti trénincích na soustředění v Plzni brankáře Tomáš Mrkvu a spojku Radima Chudobu.

Trénink české házenkářské reprezentace
Trénink české házenkářské reprezentace

Filip je se soustředěním v Plzni spokojený. "Bylo dobře, že jsme se sešli již dva dny oproti původnímu plánu. Hráčům to vždy pomůže, protože si snadněji přivyknou na jiný režim. Odvedli tady dobrou práci a nyní věříme, že ji prodají při duelu ve Švýcarsku," uvedl trenér.

Soupeře zná, protože až na nejlepšího tamního házenkáře Andrého Schmida, všichni ostatní působí právě ve švýcarské lize. "Ano, to je samozřejmě výhoda. Tuším, co od švýcarských hráčů mohu očekávat a pokusíme se na to naše hráče připravit," poznamenal Filip, který společně s kolegou Kubešem připravil týmu analýzy z pěti utkání Švýcarů, které získali v televizních záznamech.

přehrát video
Házenkáři poslali hokejistům vzkaz na vyřazeném dresu

Nominace Česka na utkání kvalifikace ME ve Švýcarsku

Brankáři: Martin Galia (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Petr Štochl (Füchse Berlín, Německo).

Spojky: Tomáš Babák, (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Roman Bečvář (Empor Rostock, Německo), Pavel Horák (Füsche Berlín, Německo), Petr Linhart, Milan Škvařil (oba Talent M.A.T. Plzeň), Ondřej Zdráhala (Hamm-Westfalen, Německo).

Křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, Slovensko), Miroslav Jurka (St. Raphaël VAR HB, Francie), Milan Kotrč (Dukla Praha), Jan Sobol (Azoty Pulawy, Polsko).

Pivoti: Jakub Šindelář, Leoš Petrovský (oba Talent M.A.T. Plzeň), Tomáš Říha (HSC 2000 Coburg, Německo), Jan Užek (Baník OKD Karviná).

Překvapení však může připravit německý trenér Rolf Brack. "Je to zkušený stratég, který se nebojí překvapit. Často praktikuje hru bez brankáře. A to i ve vlastním oslabení, aby hráli šest na šest," popsal Filip jednu z taktických variant Švýcarů.

Minulý týden se ze zdravotních důvodů omluvili tři legionáři – kvůli zraněnému rameni Ladislav Brykner, Filip Jícha nebude hrát kvůli zánětu tříselného úponu, Jakub Szymanski laboruje s kolenem.

Český národní tým nastoupí ke svému třetímu utkání kvalifikace o účast na ME 2016 ve středu 29. dubna ve švýcarském Schaffhausenu, o tři dny později se hraje v Plzni.

Program české reprezentace v kvalifikaci ME

29. dubna 20:00: Švýcarsko – Česko (Schaffhausen)

2. května 17:00: Česko – Švýcarsko (Plzeň)

10. června: Česko – Francie

14. června 20:15 hodin: Makedonie – Česko (Skopje)

Zdroj: chf.cz, ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.