ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Přívětivý los. Házenkářky se o ME poperou se Srbskem, Ukrajinou a Itálií

Velikost textu:
aktualizováno 9. 4. 2015 22:11

Kristianstad (Švédsko) - České házenkářky se v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2016 ve Švédsku utkají se Srbskem, Ukrajinou a Itálií. Rozhodl o tom los v jednom z pěti pořadatelských měst šampionátu Kristianstadu. Na závěrečný turnaj postoupí první dva týmy z každé ze sedmi skupin a nejlepší celek z třetích míst. Šampionát se koná od 4. do 18. prosince 2016.

přehrát video
Házenkářky už znají soupeřky pro kvalifikaci ME

Tým trenéra Jana Bašného byl před losem, na němž se podílela hráčka místního Kristianstadu a reprezentantka Martina Crhová, nasazen ve druhém ze čtyř výkonnostních košů. Z nejsilnějšího koše dostal Srbky, které předloni na domácím světovém šampionátu získaly stříbro. Na prosincovém mistrovství Evropy ale skončily až na předposledním 15. místě před Ukrajinou, dalším soupeřem českého celku.

"Na první pohled jsme mohli dopadnout mnohem hůř, a to především z prvního koše. Víme, že to nebude nic jednoduchého, ale pokusíme se o vítězství ve skupině. Ale hlavně chceme postoupit. Neznámou bude Ukrajina, která se pokusí promluvit do pořadí na prvních dvou místech," uvedl v tiskové zprávě asistent trenéra Jan Bělka.

Spokojená s losem byla i kapitánka Kristýna Salčáková. "Ta skupina se mi líbí hodně. Je přijatelná a naším jediným cílem je postup. Všechny tři týmy už jsme porazily, takže víme, že to jde. Navíc Srbky nyní nejsou úplně top, mají problémy s trenérem a rozpory v družstvu. Přestože může skupina vypadat jako záludná, pro mě je hratelná," řekla Salčáková.

V kvalifikaci se týmy utkají systémem každý s každým doma a venku. Bude se hrát ve třech dvojzápasových cyklech letos v říjnu a příští rok v březnu a v červnu.

Los kvalifikačních skupin:

Skupina 1: Norsko, Rumunsko, Bělorusko, Litva.

Skupina 2: Srbsko, ČR, Ukrajina, Itálie.

Skupina 3: Španělsko, Nizozemsko, Rakousko, vítěz první fáze.

Skupina 4: Černá Hora, Chorvatsko, Makedonie, Slovinsko.

Skupina 5: Maďarsko, Polsko, Slovensko, vítěz první fáze.

Skupina 6: Dánsko, Rusko, Turecko, Portugalsko.

Skupina 7: Francie, Německo, Island, Švýcarsko.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.