ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

V nominaci házenkářů na Švýcarsko nechybí kapitán Jícha

Velikost textu:

Praha - V nominaci házenkářské reprezentace před dvojzápasem kvalifikace mistrovství Evropy proti Švýcarsku figuruje i nejlepší český hráč posledních let Filip Jícha. Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš zatím povolali čtrnáct hráčů, další dva vyberou den před odjezdem do Schaffhausenu, kde se bude hrát 29. dubna první utkání. Odveta je na programu 2. května v Plzni.

Filip Jícha
Filip Jícha

V nominaci jsou hráči, kteří startovali na lednovém světovém šampionátu v Kataru. Trenéři oznámili také čtrnáct náhradníků, z nichž do 15. dubna vyberou čtyři hráče, kteří se zúčastní soustředění před dvojutkáním se Švýcary.

"Na soustředění chceme mít osmnáct hráčů, den před odjezdem do Švýcarska kádr zúžíme na požadovaných šestnáct jmen. Ti dva hráči se pak opět připojí k týmu po návratu do Plzně," uvedl Filip.

přehrát video
Tažení českých házenkářů mistrovstvím světa

Reprezentace se sejde v Plzni 25. dubna. "Je to o dva dny dříve, než jsme původně plánovali, což je skvělé. Kromě druhé ligy v Německu se jinde nehraje. Ty dva dny, tedy tři tréninky, nám významně pomohou," řekl Filip.

"V přípravě se zaměříme hlavně na zdokonalení našich vlastních činností jak v útoku, tak i v obraně. A výkonnostně chceme pokračovat ve zlepšování hry z konce mistrovství světa v Kataru," dodal Kubeš.

Češi mají po podzimním začátku kvalifikace jeden bod. Nejprve prohráli na půdě vládců světové házené Francouzů a pak doma remizovali s Makedonií. V obou zápasech jim kvůli zranění chyběly opory v čele s Jíchou. Na závěr kvalifikace se reprezentanti v červnu utkají s Francií a pak nastoupí v Makedonii.

Nominace ČR na utkání se Švýcarskem:

Brankáří: Martin Galia (St. Gallen/Švýc.), Petr Štochl (Füchse Berlín/Něm.).

Spojky: Tomáš Babák, Jakub Szymanski (oba St. Gallen/Švýc.), Roman Bečvář (Rostock/Něm.), Pavel Horák (Füchse Berlín/Něm.), Filip Jícha (Kiel/Něm.), Petr Linhart (Plzeň), Ondřej Zdráhala (Hamm-Westfalen/Něm.).

Křídla: Jakub Hrstka (Prešov/SR), Miroslav Jurka (St. Raphaël/Fr.), Jan Sobol (Pulawy/Pol.).

Pivoti: Jakub Šindelář, Leoš Petrovský (oba Plzeň).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.