ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

O házenkářském mistrovi bude kvůli větší atraktivitě znovu rozhodovat play-off

Velikost textu:

Praha - Házenkářská extraliga se po čtyřech sezonách vrací k vyvrcholení soutěže formou play-off. Důvodem je snaha o větší atraktivnost soutěže. "Chceme, aby vyvrcholení soutěže bylo co nejzajímavější, nejatraktivnější pro diváky a aby bylo až do konce o co hrát," říká manažer soutěží Českého svazu házené Jiří Konečný.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Extraliga přitom měla v předchozích letech, kdy se hrálo o titul v nadstavbové skupině, pokaždé jiného vítěze. "Zpočátku se nadstavba hodně osvědčila, soutěž se hodně vyrovnala a bylo o co hrát až do posledního kola. Postupem času se ale soutěž vyrovnala spíš do průměru a zápasů bez náboje výrazně přibylo. Proto jsme se rozhodli pro změnu," vysvětluje Konečný.

Návratu ke starému systému vyřazovacích bojů předcházela poměrně dlouhá diskuze. "Řešili jsme to s mediálními i reklamními partnery, s vedením reprezentace i se samotnými kluby. Ze strany sponzorů šel spíše hlas volající po návratu play-off. U klubů byla situace vyrovnanější a často se názory lišily i uvnitř jednotlivých oddílů, kde management měl na věc jiný pohled než sportovní úsek a trenéři," objasňuje Konečný.

přehrát video
Téma pro hosty ČT sport

Svazové vedení muselo brát ale v potaz i termínovou listinu a potřeby reprezentace, kterou nyní z větší části tvoří právě hráči z domácí soutěže. "Termínovka vypadá tak, že jeden z vrcholů reprezentační sezony je pravidelně v červnu, tedy po skončení extraligy. A reprezentace samozřejmě potřebuje odolné hráče, kteří zvládají vypjaté momenty a jsou zvyklí hrát s maximálním nasazením, což play-off nabízí. A pokud chceme extraligu pozvednout, potřebujeme dramatické zážitky, které přitáhnou diváky," doplňuje Konečný.

Kromě play-off nabídne vyřazovací část i play out o záchranu a zápasy o umístění. "Všechny série play-off včetně finále se budou hrát na tři vítězná utkání. Totéž se týká i play out a následné série o udržení. Souboje o umístění na 5. - 10. místě se pak budou hrát na dvě utkání pohárovým způsobem. Tyto duely asi nebudou tolik atraktivní, ale potřebujeme některé reprezentanty udržet v zápasovém vytížení před červnovou kvalifikací," uzavírá Konečný.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.