ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
KVALIFIKACE ME

Trenéři házenkářů povolali na start dva nováčky

Velikost textu:
aktualizováno 16. 10. 2014 23:19

Praha - Noví trenéři házenkářské reprezentace Jan Filip a Daniel Kubeš povolali na úvodní zápasy kvalifikace o postup na mistrovství Evropy ve Francii a doma s Makedonií dva nováčky, Stanislava Kašpárka a Dieudonneho Mubenzema. V první nominaci nové dvojice koučů je 19 hráčů a chybí zraněný kapitán Filip Jícha.

Brankář Petr Štochl
Brankář Petr Štochl

Vedle něj jsou už od září mimo hru také tři pravé spojky Jan Stehlík, Martin Stržínek a Ladislav Brykner. Jejich start na lednovém světovém šampionátu v Kataru je na rozdíl od Jíchy velmi nepravděpodobný.

Češi zahájí evropskou kvalifikaci 30. října na půdě obhájců titulu a olympijských vítězů Francouzů, 2. listopadu se pak ve Zlíně představí proti Makedonii. Tým se sejde v pondělí 27. října v Praze.

Osmnáctiletí nováčci Kašpárek a Mubenzem jsou v mužstvu, aby nasbírali zkušenosti. Druhý jmenovaný má matku původem z Kolumbie a otce z Demokratické republiky Kongo, sám se ale narodil v Česku.

"Mubenzem bude jen na soustředění v Praze a Kašpárek pouze ve Zlíně. Tyto dva hráče jsme povolali, aby poznali herní koncept a atmosféru seniorského týmu," uvedl trenér Filip. "Byl jsem ohromně překvapen, když mi přišla pozvánka. Ve snu by mě nenapadlo, že v 18 letech bych se mohl dostat do seniorské reprezentace," uvedl Mubenzem.

Nominace českého týmu:

Brankáři: Petr Štochl (Füchse Berlín/Něm.), Martin Galia (St. Gallen/Švýc.)

Hráči do pole: Jakub Hrstka (Prešov/SR), Libor Hanisch (Karviná), Miroslav Jurka (St. Raphael/Fr.), Jan Sobol (Pulavy/Pol.), Pavel Horák (Füchse Berlín/Něm.), Radek Horák (Nancy/Fr.), Michal Kasal (Celje/Slovin.), Roman Bečvář (Rostock/Něm.), Tomáš Babák (St. Gallen/Švýc.), Stanislav Kašpárek, Tomáš Řezníček (oba Zubří), Petr Linhart, Leoš Petrovský, Jakub Šindelář, Milan Škvařil (všichni Plzeň), Jiří Motl (Lovosice), Dieudonne Mubenzem (Dukla Praha).

přehrát video
Filip a Kubeš zveřejnili nominaci na kvalifikaci
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.