ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Házenkářská reprezentační lavička zústává beze změn. Zatím

Velikost textu:

Praha – Mužskou házenkářskou reprezentaci dál povede trenérská dvojice Vladimír Haber, Jaroslav Hudeček. Vedení svazu jim prodloužilo smlouvu do 30. června, poté mužstvo převezme nový realizační tým. Haber s Hudečkem tak povedou český celek ještě v červnovém play-off proti Srbsku o postup na světový šampionát

přehrát video
Házenkáře dál povedou Haber s Hudečkem

Oběma trenérům vypršela původní smlouva na konci ledna a svazové vedení jim dalo šanci napravit neúspěch z uplynulého mistrovství Evropy v Dánsku, kde Češi skončili na předposledním patnáctém místě. "Není pochyb, že výsledek na šampionátu v Dánsku zůstal za očekáváním. O to více si vážíme možnosti nechat na tento neúspěch zapomenout perfektně zvládnutou červnovou kvalifikací," uvedl v tiskové zprávě Haber.

S Hudečkem převzali tým předloni v září krátce před startem kvalifikace na mistrovství Evropy. Na šampionát v Dánsku postoupili z prvního místa, když za sebou ve skupině nechali Černou Horu a silné Německo. Závěrečný turnaj se ale týmu nevydařil, skončil už po základní skupině s jediným bodem za remízu s Makedonií.

"Vladimír s Jaroslavem odvedli za uplynulých 18 měsíců dobrou práci. Z prvního místa kvalifikace dovedli tým mezi 16 nejlepších mužstev v Evropě. Vystoupení v Dánsku nebylo úspěšné, přesto jsem rád, že chtějí neúspěch odčinit a reprezentaci připravit na klíčový kvalifikační duel se Srbskem. Jsem přesvědčen, že postup je v našich silách," uvedl prezident svazu Aleš Pospíšil.

Po play-off dojde na trenérském postu ke změnám. "Připravujeme změnu a to bez ohledu na výsledek lednového šampionátu. Máme jasnou představu, v tuto chvíli vyjednáváme. Věřím, že zhruba na přelomu března a dubna budeme moci oznámit, kdo převezme odpovědnost za trenérské vedení mužské reprezentace," řekl Pospíšil.

Haber s Hudečkem se pokusí reprezentaci dovést na světový šampionát poprvé od roku 2007. Srbové, předloňští vicemistři Evropy, ale budou velmi těžkým soupeřem. Národnímu mužstvu zavřeli cestu na dvě z posledních tří mistrovství světa. Na šampionát v roce 2007 naopak český tým přes Srbsko postoupil.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.