ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Házenkáři živí naděje na postup, může jim stačit i těsná prohra

Velikost textu:
aktualizováno 16. 1. 2014 11:38

Herning (Dánsko) – Čeští házenkáři zkusí na evropském šampionátu v Dánsku překvapit a udržet se v turnaji. Před závěrečným vystoupením v základní skupině A proti domácím obhájcům titulu figurují na posledním místě čtyřčlenné tabulky, a pokud chtějí skončit mezi prvními třemi postupujícími týmy, musejí severského giganta porazit nebo uhrát lepší výsledek než Makedonci proti Rakousku. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web od 20:15.

Pavel Horák
Pavel Horák

Situace je před posledním hracím dnem skupiny velmi zamotaná. Český celek má na kontě jeden bod po úterní remíze 24:24 s Makedonií a nedělní vysoké prohře 20:30 s Rakouskem, balkánský soupeř je na tom bodově stejně, jenže má o dva góly lepší skóre. "Výhoda je teď na straně Makedonie, mají relativně slabšího soupeře než my. Cesta ze skupiny už bude velmi složitá. Ale dostali jsme se do téhle situace sami tou chybou v prvním zápase," řekl trenér Vladimír Haber.

Pokud jeho svěřenci nechtějí ve čtvrtek spoléhat na výsledek druhého utkání, potřebují k postupu Dány porazit. V ostatních případech už budou muset doufat i v příznivý vývoj druhého duelu, který se hraje od 18:15. Reprezentanti tak už budou před svým utkáním vědět, co potřebují uhrát. Remíza jim bude stačit v případě, že Makedonie s Rakouskem prohraje. Pokud by balkánský rival získal bod, musejí Češi vzhledem k horšímu skóre vyhrát.

Do další fáze je ale může posunout i porážka, pokud bude o tři góly nižší než prohra Makedonie s Rakouskem. V takovém případě by národní tým smazal ztrátu ve skóre. Když ale Makedonci neprohrají s Rakušany o více než dvě branky, budou muset Češi bodovat. Při porážce by ztrátu ve skóre nedotáhli.

Habrovi svěřenci tuší, že uspět proti Dánům, obhájcům titulu a hlavním favoritům turnaje, bude nesmírně složité. "Tím, že musíme bodovat, jsme si na sebe ušili ten nejtěžší úkol. Ale zápas začíná 0:0, my jsme už dokázali porazit Francii nebo Němce. Vzdávat se nebudeme a necháme tam vše," řekl brankář Petr Štochl.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.