ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Čeští házenkáři jedou na ME v nezměněné sestavě

Velikost textu:
aktualizováno 10. 1. 2014 19:34

Praha - Čeští házenkáři odcestují na mistrovství Evropy podle očekávání se stejnou šestnáctkou hráčů, která v minulém týdnu startovala na přípravném turnaji v Maďarsku. Nechybí opory kapitán Filip Jícha, obránce Daniel Kubeš či Pavel Horák, naopak schází zraněný brankář Martin Galia nebo lovosická hvězda extraligy Jiří Motl.

Čeští házenkáři
Čeští házenkáři

Ve výběru Vladimíra Habera a Jaroslava Hudečka jsou pouze dva hráči z české extraligy karvinský Marek Vančo a plzeňský pivot Jakub Šindelář, naopak hned polovinu týmu tvoří házenkáři z německých klubů.

Galia musel v prosinci se zraněným kotníkem na operaci, v nominaci tak figurují pouze dva brankáři. Jeden z nich Petr Štochl je v 37 letech nejstarším českým hráčem. O dva roky mladší šéf obrany Kubeš se chystá na svůj šestý velký turnaj. Benjamínkem je naopak devatenáctiletý talent Michal Kasal.

přehrát video
Házenkáři zamíří na ME

Kvůli zdravotním problémům před šampionátem a menší rozehranosti jsou jen mezi případnými náhradníky extraligové hvězdy Martin Stržínek z Hranic a lovosický Motl. Oba chyběli na týdenním srazu mužstva na přelomu října a listopadu. Češi vstoupí do turnaje v neděli proti Rakousku, dalšími soupeři v základní skupině budou Makedonci a obhájci zlata domácí Dánové. Do další fáze projdou první tři týmy.

Nominace českého týmu:

Brankáři: Petr Štochl (Füchse Berlín/Něm.), Tomáš Mrkva (Hamm/Něm.),

hráči do pole: Jakub Hrstka (Prešov), Marek Vančo (Karviná), Miroslav Jurka, Jan Stehlík (oba St. Raphael/Fr.), Jan Sobol (Pulavy/Pol.), Alois Mráz (Hütenberg/Něm.), Jakub Šindelář (Plzeň), Daniel Kubeš (Melsungen/Něm.), Filip Jícha (Kiel/Něm.), Pavel Horák (Füchse Berlín/Něm.), Michal Kasal (Barcelona/Šp.), Roman Bečvář (Rostock/Něm.), Tomáš Sklenák (Eisenach/Něm.), Tomáš Babák (St. Gallen/Švýc.).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.