Golfista roku

Házenkářská Dukla ztratila v Kopřivnici, Jičín vede extraligu

Praha - Házenkáři pražské Dukly ztratili v extralize bod v hale poslední Kopřivnice, kde remizovali 26:26. Třetí Jičín jim tak po domácím vítězství 24:20 nad Karvinou utekl o bod.

Sestřih utkání Jičín - Karviná

Dukla v tvrdém utkání v kopřivnické hale v prvním poločase vedla, po změně stran naopak musela dotahovat až čtyřbrankovou ztrátu. Ani tento nadějný náskok však domácím hráčům k překvapivému vítězství nakonec nestačil. V Jičíně se hrály dva zcela odlišné poločasy. V první půli byla jednoznačně lepší Karviná, která si vypracovala čtyřbrankové vedení.

Jičínští obhájci titulu, oslabení o zraněného Vocáska, si nevěděli se soupeřovou zasunutou obranou rady. Oživení do hry domácího mužstva vnesl mladík Čurda, rovněž defenziva v čele s brankářem Veverkou začala po změně stran fungovat lépe. Poprvé se domácí ujali vedení v 49. minutě, kdy Krahulec posunul stav na 18:17. Poslední desetiminutovka pak už jednoznačně patřila házenkářům Jičína, zejména nejlepšímu hráči zápasu Skopalovi, jenž skóroval pětkrát za sebou.

14. kolo extraligy házenkářů

Jičín - Karviná 24:20 (9:13), Kopřivnice - Dukla Praha 26:26 (12:12), Zubří - Frýdek-Místek 26:32 (11:17).