ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Z házenkáře Nocara bude manažer reprezentačních výběrů

Velikost textu:

Praha - Patnáct let reprezentoval Českou republiku, 10 let hrál s kapitánskou páskou. Karel Nocar, který nečekaně ukončil své francouzské angažmá, teď míří za novou výzvou. Úspěšný český házenkář se definitivně vrátil domu, kde bude nově zastávat funkci v házenkářském svazu.

přehrát video
Nocar jako hráč s házenou skončil

Bojovnost, příkladná pracovní morálka a schopnost motivovat lidi kolem sebe. To jsou vlastnosti, které zdobily Nocara během desetiletého angažmá ve Francii i v české reprezentaci. Konec jeho kariéry přišel nečekaně. Rozpočet Chambéry se kvůli odchodu sponzora ztenčil a Nocar jinde hrát nechtěl.

"Mohl jsem hrát dál, zůstat ve Francii nebo jít na Blízký východ, ale cítil jsem, že se chci vrátit do Česka," popsal. Házenkář Nocar je tedy minulost. Jako funkcionář se ale stane manažerem reprezentačních výběrů a chce usilovat o to, aby vývoj házené šel v Česku správným směrem. "Myšlenkově s tím, co jsem zažil, co jsem se naučil a dát třeba jiný úhel pohledu. To je to, co můžu přinést," uvedl v rozhovoru pro Českou televizi.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.