ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Házenkářky se na MS utkají s Maďarkami, Němkami či Rumunkami

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2013 16:28

Bělehrad - České házenkářky se na prosincovém mistrovství světa v Srbsku v základní skupině D utkají s Maďarskem, Německem, Rumunskem, Tuniskem a Austrálií. Rozhodl o tom dnešní los v Bělehradě. Do další fáze postoupí čtyři nejlepší celky. Češky startují na MS po deseti letech.

České házenkářky
České házenkářky

Všechny evropské soupeřky českého celku už mají medaili z velké akce. Patrně nejsilnějším týmem ve skupině jsou Maďarky, které obsadily třetí místo na loňském evropském šampionátu v Srbsku. Na ME v roce 2010 skončily třetí Rumunky, které také mají stříbro z mistrovství světa před osmi lety.

Trenér Jan Bašný:

"Nejsilnější jsou asi Maďarky. I ty zbylé dva evropské týmy jsou trošku před námi, papírově mají o něco lepší postavení než my. S Tuniskem jsme hráli nerozhodně, Australanky - to by mělo být dobré."

Češky se s Maďarkami naposledy utkaly vloni v září na turnaji v Chebu a prohrály 31:35. Stejným soupeřkám také dvakrát podlehly v kvalifikaci o ME v roce 2010. Také s Němkami mají svěřenkyně trenéra Jana Bašného nedávné zkušenosti, když proti nim dvakrát hrály loni v přípravě před evropským šampionátem. Doma zvítězily, v odvetě venku pak prohrály.

Proti Rumunkám české hráčky neuspěly v play-off o světový šampionát před osmi lety, s Tuniskem v březnu remizovaly v Chebu. Proti Austrálii si zahrály na MS v roce 1999 a zvítězily vysoko 36:15. Bašného tým postoupil po deseti letech mezi elitu zásluhou vítězství v play-off nad Islandem. Šampionát se hraje v Srbsku od 6. do 22. prosince.

Bašný věří, že jeho svěřenkyně mají na to poprat se o postup. "Myslím, že to mohlo dopadnout hůř. Skupina vypadá hodně vyrovnaně. Určitě se pokusíme postoupit, je otázkou, z jaké pozice," přemítal Bašný. "Abychom měli větší ambice do dalšího kola, bude asi potřeba vyhrát i nad jedním z těch evropských týmů. Náš tým se vyvíjí, takže ambice budou větší než na mistrovství Evropy," uvedl Bašný. Na Euru český celek s jednou výhrou postoupil ze základní skupiny.

Důležité podle kouče bude, zda si tým udrží výbornou formu ze závěru uplynulé sezony. "Je to za půl roku, to je ještě daleko. Bude záležet, jak se bude dařit hráčkám, které změní kluby. Jestli ty, které byly ve formě, budou mít stejnou formu. Z dlouhodobého pohledu jsou ty týmy pořád před námi, my jsme v pomyslných dolních patrech a budeme se to snažit narušit," dodal kouč.

Složení základních skupin:

Skupina A: Černá Hora, Nizozemsko, Francie, Jižní Korea, Demokratická republika Kongo, Dominikánská republika.

Skupina B: Dánsko, Brazílie, Srbsko, Čína, Japonsko, Alžírsko.

Skupina C: Norsko, Polsko, Angola, Španělsko, Argentina, Paraguay.

Skupina D: Maďarsko, Německo, Rumunsko, ČR, Tunisko, Austrálie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.