ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
Kvalifikace ME

Žádná remíza. Házenkáři si chtějí vybojovat postup vítězstvím

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2013 12:51

Brno – Čeští házenkáři usilují o čtvrtý postup na evropský šampionát po sobě. Před nimi je poslední zápas kvalifikace s Černou Horou. Po posledních výsledcích stačí reprezentantům jakýkoliv bodový zisk, tedy i remíza, spoléhat na ni však nehodlají. Před domácím publikem chtějí s uzdraveným kapitánem Filipem Jíchou hrát na výhru a zajistit si prvenství ve skupině. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web od 13:55.

Radost českých házenkářů
Radost českých házenkářů

"Musíme se maximálně koncentrovat. Jsme rádi, že se hraje v Brně. Věříme, že zde bude opět úžasná atmosféra a plná hala. A hráči budou hrát s takovým nasazením, abychom byli schopni udělat tento poslední krok," uvedl jeden z trenérů Jaroslav Hudeček.

Středeční předposlední kolo druhé kvalifikační skupiny českému celku nahrálo. Národní tým vyhrál v Izraeli a odskočil na druhém místě tabulky na rozdíl dvou bodů třetím Němcům, kteří podlehli v Černé Hoře. Ta přijede do Brna už jako jistý postupující, naopak Německu nemusí stačit ani výhra s Izraelem, pokud Češi budou bodovat. Na šampionát postoupí dva celky z každé skupiny a nejlepší tým z třetích míst.

Hlavní kouč Vladimír Haber:

"Nebudeme alibisti, nechceme říkat věty typu: mohlo by se to povést, mohli bychom postoupit. Věřím v úspěch, věřím, že náš tým na postup má a uděláme pro něj maximum."

Vzpruhou bude pro tým návrat uzdraveného Jíchy, který kvůli střevní viróze neodletěl do Izraele. "Netrénoval, ale už měl rozesmátou pusu od ucha k uchu, takže je na tom dobře. Počítáme ale, že neodehraje svou obvyklou porci. Máme připravené hráče, kteří za něj zaskočili v Izraeli," řekl kouč Vladimír Haber.

Češi nechtějí spoléhat na to, že Černohorci přicestují už s jistým postupem na šampionát. "Nemůžeme vůbec spoléhat na pokles jejich motivace nebo na balkánský naturel. Ve hře je první místo, které může být důležitým faktorem pro následný úspěch na šampionátu. Přijede sebevědomý soupeř a my se musíme soustředit hlavně na svůj výkon," uvedl Daniel Kubeš. Na první místo Češi poskočí v případě, že soupeře porazí aspoň o dva góly. Úvodní duel v Černé Hoře totiž prohráli o jednu branku.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.