ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Jícha si chválí uplynulý rok a doufá ve Final Four LM

Velikost textu:

Praha - Filip Jícha si cení třetího místa v anketě o nejlepšího házenkáře světa za rok 2012 o to víc, že s reprezentací nedosáhl na žádný pronikavý úspěch. To podle něj ukazuje, že se mu sezona velmi povedla. Z osobního hlediska se cítil v uplynulém roce možná ještě lépe než v předešlých dvou letech, kdy v anketě obsadil první a druhé místo. Letos chce s Kielem opět útočit na nejvyšší mety, rád by si znovu zahrál Final Four Ligy mistrů.

Filip Jícha
Filip Jícha

Jícha počítal s tím, že tentokrát anketu asi nevyhraje. "Síla úspěchu národního týmu je v tomhle extrémně důležitá. Na druhou stranu to hovoří i o tom, že jsem musel mít extra dobrou sezonu, protože s národním týmem jsme díru do světa neudělali," řekl Jícha. "Jsem pyšný a rád, že jsem v tomhle roce zase mohl stát na bedně," dodal vítěz ankety za rok 2010 a druhý v pořadí za rok 2011.

Uplynulý rok si pochvaloval. "Byl to velice povedený rok, z mého osobního hlediska jsem hrál ještě líp. Přes celou sezonu jsem se cítil velice dobře. Vyhráli jsme na klubové úrovni všechny tři hlavní soutěže, mně osobně se sezona velmi vydařila," řekl Jícha, který už dříve vyhrál fanouškovskou anketu o nejlepšího házenkáře světa. S Kielem v uplynulém roce ovládl bundesligu, Německý pohár i Ligu mistrů a nejvyšší cíle si klade i letos.

Jícha o Lize mistrů:

Filip Jícha"(Obhajoba titulu) je takový sen. Pro mě je důležité mít na paměti, že napřed je třeba udělat práci a pak se může slavit. Nejdřív je třeba pracovat než už v hlavě přemýšlet o tom, jaké to bude, když se dostanete do Final Four. Liga mistrů je úplně jiná soutěž, mám ji opravdu rád. Zápasy v Lize mistrů jsou takové tvrdší, rozhodčí to mnohem víc pouštějí a není tam moc simulování. Fakt je ten, že obhájce se ještě nikdy v následujícím ročníku nedostal do Final Four. Je jasné, že bude záležet i na losu, ale situace je taková, že chceme do Final Four.

V bundeslize utrpěl Kiel v posledním kole s Flensburgem na konci prosince teprve druhou porážku v sezoně a ztrácí na první místo dva body. Podle Jíchy se na týmu podepsal náročný podzim. "Hrálo se 26. prosince a to je vždy těžší utkání. Navíc to byl poslední z 37 zápasů na podzim, to je extrémní zátěž. Měli jsme toho plné zuby. Ale zajíci se počítají až po honu. Všechny těžké zápasy jsme odehráli proti soupeřům venku a na jaře to doma můžeme dohrát. Jsem optimista," řekl Jícha novinářům.

Od čtvrtka se s národním týmem představí na Lednovém turnaji na severu Evropy. Reprezentace změří síly se se třemi celky, které se rovněž neprobojovaly na nadcházející mistrovství světa - Švédy, Nory a Rakušany. Půjde o prověrku před dubnovými klíčovými zápasy evropské kvalifikace proti Německu. Skupinu nečekaně vede Černá Hora a právě souboj s Němci může rozhodnout.

"Určitě nikdo nečekal, že Černá Hora vyhraje v Německu. Budu s napětím sledovat, jak se Němci budou prezentovat na MS. Je to házenkářská velmoc, ale nároďák jim moc nejede. Pokud se jim nevydaří MS, přijde asi velký zlom. Je otázka, zda by to bylo dobře pro nás, nebo ne," dodal Jícha. "Ale není to jen o Německu, je potřeba vyhrát i v Izraeli. Venku je naše bilance poslední dobou katastrofální, takže žádný zápas nebude jednoduchý," dodal Jícha.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.