ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
ME v házené

Češky se pokusí odolat adeptkám na titul

Velikost textu:

Bělehrad - České házenkářky po úterním vítězstvím v zahajovacím duelu s Ukrajinou čeká na evropském šampionátu v Srbsku druhý zápas skupiny A. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného změří síly s olympijskými vítězkami a historicky nejlepším týmem kontinentálního mistrovství Norkami a cokoliv jiného než triumf favorizovaných Seveřanek by byl obrovskou senzací. Přímý přenos bez komentáře startuje ve 20:10 na našem webu.

České házenkářky
České házenkářky

Český celek bude s napětím sledovat také druhý duel skupiny mezi Srbskem a Ukrajinou. Pokud domácí výběr zvítězí, Bašného tým se výrazně přiblíží vytouženému postupu do další fáze, kam projdou z každé skupiny tři nejlepší. Ukrajinky by v případě druhé porážky totiž musely na závěr porazit norské suverénky.

"Výhrou nad Ukrajinou jsme udělali první krok na cestě k vytouženému cíli, kterým je postup. Teď bychom potřebovali, aby Srbky porazily Ukrajinu," prohlásil Bašný, jehož tým startuje na vrcholné akci poprvé po osmi letech. A už po prvním zápase skupiny má blízko k tomu, aby vylepšil předposlední, patnácté místo z ME 2004 v Maďarsku.

Český celek by si s předstihem zajistil postup i za předpokladu, že by dokázal bodovat proti Norkám. Olympijské vítězky z Londýna jsou obrovskými favoritkami, Bašný se ale předem rozhodně nevzdává. "Je jasné, že Norsko nemůžeme porážet pokaždé. Přesto si myslím, že do zápasu určitě nepůjdeme s tím, že prohrajeme. Půjdeme do něj jako do každého jiného s cílem hrát na výhru," uvedl Bašný.

Český tým stále nemůže počítat se zraněnou Hanou Kutlvašrovou, místo ní na soupisku dopsal Dominiku Seluckou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.