ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
Příprava na ME

České házenkářky prohrály s favorizovanými Nizozemkami 18:33

Velikost textu:
aktualizováno 24. 11. 2012 19:27

Kyjev - Českým házenkářkám nevyšel ani druhý zápas turnaje o Turčinův pohár v Kyjevě. Po páteční prohře s Ruskem reprezentantky podlehly Nizozemsku vysoko 18:33, ve skupině A obsadily poslední místo a v neděli dopoledne je čeká utkání o konečnou pátou pozici proti Makedonii.

České házenkářky
České házenkářky

Nizozemsko, které se na poslední chvíli vzdalo pořádání prosincového evropského šampionátu a mistrovství se nakonec nezúčastní, od začátku diktovalo tempo. Češky podobně jako s Ruskem nezvládly úvod a po první půli prohrávaly vysoko 7:18. Po změně stran pak favorizovaný soupeř rozdíl ve skóre ještě navýšil.

Češky se v Kyjevě chystají na start evropského šampionátu. Po návratu z turnaje sehrají ještě dvě přípravná utkání s dalšími účastnicemi Eura Islanďankami ve Zlíně a v Luhačovicích, do mistrovství v Srbsku vstoupí v úterý 4. prosince zápasem s Ukrajinou.

"Je na čem pracovat. Nizozemky byly rychlejší ve všem. Rychlost běhu, rychlost spolupráce. Nestačili jsme na ně rychlostně v žádné situaci. Z toho vyplynulo, že jsme nebyli schopni ubránit ani jejich postupný ani rychlý útok," uvedl trenér Jan Bašný na svazovém webu.

V neděli si jeho svěřenkyně zahrají o umístění proti Makedonii. "Makedonky také dvakrát prohrály, ale menším rozdílem než my. Tak uvidíme, jak to zítra dopadne. To je otevřené," dodal Bašný.

přehrát video
Studio 6: Příprava českých házenkářek na ME
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.