Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
středa 12. prosince 2018 Simona

České házenkářky vyráží do Kyjeva pilovat formu před ME

Velikost textu:

Kyjev - České házenkářky dnes odlétají na Ukrajinu, kde je čeká závěrečný přípravný turnaj před mistrovství Evropy. Svěřenkyně Jana Bašného sehrají na Ukrajině tři zápasy, které je mají připravit na přetěžkou základní skupinu šampionátu - utkají se v ní s Ukrajinou, domácím Srbskem a nejlepším týmem světa Norskem.

České házenkářky
České házenkářky

Turnaje se zúčastní šest týmů, kterou jsou rozděleny do dvou skupin po třech. Do české skupiny patří ještě Rusko a Nizozemsko, s kterými se Češky utkají do soboty. V neděli pak narazí na jeden tým z druhé skupiny, teoreticky by mohly narazit i na soupeře z mistrovství Evropy Ukrajinu.

Do Kyjeva dnes odletělo celkem šestnáct hráček. Doma zůstaly dvě opory brankářka Barbora Raníková a spojka Helena Štěrbová, které budou léčit svá zranění. "Báru zlobí koleno, Helena má od zápasu na Slavii pochroumaný kotník. Obě chceme mít v co nejlepším zdravotním stavu v Srbsku, proto dostanou prostor na rehabilitaci," uvedl kouč Bašný.

Po návratu z turnaje v Kyjevě čekají Češky před začátkem šampionátu v Srbsku ještě dvě přípravná utkání s dalšími účastnicemi Eura Islanďankami ve Zlíně a Luhačovicích. Do mistrovství vstoupí Bašného tým v úterý 4. prosince zápasem s Ukrajinou.

přehrát video
Házenkářky vyráží do Kyjeva

Program českého týmu na turnaji v Kyjevě (základní skupina):

Pátek 23. listopadu: 13:30 ČR - Rusko,

sobota 24. listopadu: 16:45 ČR - Nizozemsko.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.