Golf Time

Házenkáři Brna sesadili Plzeň z čela extraligy

Plzeň - Házenkáři KP Brno sesadili z čela extraligové tabulky Plzeň. Ve 3. kole hráči Králova Pole zvítězili na palubovce Západočechů 32:25 a připravili je o první body. Sami jsou bez porážky a před nedělním programem se ujali vedení v soutěži.

Vítězná radost Brna
zdroj: ČT24 autor: Iva Gambová

Plzeň začala být pozadu od sedmé minuty, nejvíc ale její manko narostlo v úvodu druhého poločasu. Do něj vstoupili hosté s jednogólovým náskokem a pod vedením ostrostřelců Mičoly (9 branek), Hastíka (7) a Hubáčka (7) ovládli úvodní čtvrthodinu 10:2. Domácí, kteří měli hlavní oporu v osmigólovém Petrovském, už výsledek pouze zkorigovali.

Před Plzeň se posunul i Jičín, který zvítězil v Kopřivnici těsně 23:22. Domácí dlouho živili šanci na první body v sezoně, ale nakonec jim ji sebrala deset sekund před koncem zápasu střela z levého křídla.