ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Futsalisty čeká v kvalifikaci o ME Slovinsko, narazí i na Norsko

Velikost textu:
aktualizováno 26. 9. 2014 17:45

Nyon (Švýcarsko) - Čeští futsalisté se v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v Srbsku v roce 2016 utkají se Slovinskem, Norskem a vítězem skupiny předešlé kvalifikační fáze, jímž pravděpodobně bude Francie. Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna před losem figurovali v nejsilnějším z košů a vyhnuli se tak papírově nejtěžším soupeřům, jako je Španělsko, Itálie či Rusko.

Čeští futsalisté
Čeští futsalisté

Kvalifikační skupinu bude v březnu příštího roku hostit Slovinsko. Na šampionát postoupí přímo vítězové skupin, týmy na druhých místech a nejlepší celek ze třetích příček půjdou do baráže.

Hlavním soupeřem zřejmě budou domácí Slovinci, přes které Češi přešli předloni v baráži o účast na mistrovství světa po výsledcích 0:2 venku a 4:1 doma. "Postupový" gól tehdy dali v poslední minutě.

Z možných variant ale podle kouče narazili na tu nejtěžší. "Vytáhli to nejhorší, co jsme mohli dostat. Za poslední léta už jsem si na to zvykl, že se nám los nedaří. Ale vždy se nám to potom nějakým způsobem podařilo, tak věřím, že se nám to podaří i teď," řekl Neumann.

Na vzestupu je ale i Norsko a Francie, která pravděpodobně vyhraje v konkurenci Moldavska, Albánie a San Marina skupinu D předešlé kvalifikační fáze.

"Slovinsko v dnešní formě je asi nejtěžší soupeř, jakého jsme mohli dostat. Norsko je na obrovském vzestupu, před 14 dny remizovalo 2:2 v přípravě s Itálií. Francie, která se jeví na postup, obrovský vzestup," řekl Neumann. "Všechny tři zápasy budeme muset odehrát na 100 procent. Bude to pro nás výzva. My máme výzvy rádi, půjdeme do toho naplno," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.