ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Futsalisté Itálie porazili Rusko a jsou podruhé mistry Evropy

Velikost textu:

Antverpy (Belgie) - Futsalisté Itálie vyhráli podruhé v historii mistrovství Evropy. Ve finále v Antverpách porazili Rusko 3:1 a navázali na zlato z domácího Eura 2003. Sborná podruhé za sebou a celkově počtvrté skončila na kontinentálním šampionátu těsně pod vrcholem.

Italští futsalisté se radují z titulu mistrů Evropy
Italští futsalisté se radují z titulu mistrů Evropy

Italové rozhodli o svém triumfu už v prvním poločase. Na vedoucí trefu Gabriela Limy ze sedmé minuty sice ještě dokázal za tři minuty odpovědět ruský reprezentant Eder Lima, ale další branky střílel už jen jihoevropský výběr. Ve 14. minutě mu vrátil vedení Murilo a těsně před pauzou zvýšil 3:1 Daniel Giasson.

Rusko, které v semifinále vyřadilo favorizované Španělsko, po změně stran už nepříznivý vývoj zvrátit nedokázalo. Ve 34. minutě nepovedený večer ještě korunoval vyloučením po druhé žluté kartě Cirilo.

Třetí místo na belgickém turnaji obsadili Španělé. Šampioni předchozích čtyř ME porazili svého souseda z Portugalska 8:4 a i deváté oficiální Euro zakončili ziskem medaile. Po šesti zlatých a jedné stříbrné získali druhý bronz.

Mistrovství Evropy ve futsalu v Antverpách:

Finále: Itálie - Rusko 3:1 (3:1)
Branky: 7. G. Lima, 14. Murilo, 19. Giasson - 10. E. Lima. ČK: 34. Cirilo (Rus.).

O 3. místo: Španělsko - Portugalsko 8:4 (6:2)
Branky: 6. a 38. Fernandao, 7. Ruiz, 7. Lozano, 17. Miguelín, 18. Usín, 20. Campos, 40. Pola - 8. Ricardinho, 12. Cary, 26. Costa, 36. Queirós.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.