ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Zápas Tanga s Benagem zlomil hattrick střelce Seidlera

Velikost textu:

Brno – Futsalisté brněnského Tanga jsou i po třech kolech futsalové ligy na prvním místě. V pondělní dohrávce a repríze loňského semifinále porazili pražské Benago vysoko 8:2. Na výhře Tanga se opět výraznou měrou podílel Michal Seidler.

Utkání Tango Brno - Benago Praha
Utkání Tango Brno - Benago Praha

Právě Seidler zkompletoval ve 31. minutě hattrick, když zužitkoval přihrávku od Brůny. V tu chvíli bylo jasné, že Tango vyhraje. Domácí vedli už 4:1. První půli vyhráli Brněnští 2:0, jenže hned po přestávce vstřelil kontaktní gól hostující Michal Mareš.

Schylovalo se k dramatu, Benago soupeře zatlačilo, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Místo vyrovnání tedy přišlo brněnské K. O. Hosté už pak jen sledovali, jak Tango proměňuje jeden protiútok za druhým.

V poslední desetiminutovce druhého poločasu už Beni Simitči rezignoval a jen nevěřícně hleděl. "Nedodrželi jsme taktické pokyny," hledal příčiny porážky kouč Benaga, "Od začátku jsme nehráli tak, jak jsme měli. Nepohlídali jsme si to, co hraje Tango v každém utkání. Nepokryli jsme přihrávky na zadní tyč a rozhodně jsme nepresovali ve čtyřech hráčích. Když se Tango dokáže uvolnit, tak nás vyšachuje a dává góly do prázdné brány. Hráčům jsem řekl, že domácí nemůžeme porazit ve třech. Na palubovce musí presovat všichni." Po poslední porážce Simitči své svěřence i pochválil. Tentokrát ne. "Nevadila by mi porážka, kdybychom odevzdali maximum. To se však nestalo," zlobil se trenér hostí.

přehrát video
Sestřih futsalového utkání Tango Brno - Benago Praha

Brněnského trenéra Mariana Berkyho výhra těšila. Jeho tým se vrátil na první místo. "Zápas byl těžký na koncentraci. Po celé utkání se hráči museli soustředit na to, co jsme si před zápasem řekli. Některé úseky naší hry byly výborné. V jiných jsme zase propadli. Když mělo Benago největší tlak, tak jsme dali třetí gól," viděl klíčový moment domácí trenér.

V obrovské formě hraje od začátku sezony brněnský útočník Michal Seidler. V pondělí nastřílel další hattrick. "Myslím si, že se futsalem baví a věnuje mu hodně. To se samozřejmě odráží v jeho výkonech a je to jedině dobře," usmíval se jeho trenér.

Tango v dalším kole zajíždí na palubovku ERA-PACKu. Vrchol první části sezony to asi nebude. "Beru každý zápas stejně, protože začíná 0:0. Chci ho vyhrát, ať hrajeme s Plzní, nebo s Chrudimí," tvrdil Marian Berky. Bude utkání podobné tomu finálovému? "Těžko říct," pokrčil rameny domácí kouč, "Chrudim hraje trochu jiným systémem, protože přišel nový trenér. Můžeme jen překvapit. Stále říkám, že ERA-PACK je nejlepší tým v Čechách i na Slovensku. Můžeme se s nimi porovnávat a někdy se štěstím vyhrát."

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.