ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Chrudim dočasně opouští hrající trenér Cacau

Velikost textu:

Chrudim - Futsalisté Chrudimi minimálně na tři měsíce přišli o hrajícího brazilského trenéra Ricarda Sobrala zvaného Cacau. Zlákala ho nabídka vést kazašský celek Kairat Almaty, který postoupil do Final Four futsalové Ligy mistrů. Českého mistra povede dosavadní asistent Jaroslav Bartušek.

Cacau
Cacau

Kvůli novému angažmá se Cacau musel vzdát i pozice asistenta u české reprezentace. Na jeho místo se vrátí Vlastimil Bartošek, kterého právě Cacau před dvěma roky vystřídal. "Dostal jsem od Kairatu postupně tři nabídky a ta poslední už byla taková, že jí nešlo odolat," vysvětlil své rozhodnutí Cacau. "Z klubu odešel trenér Barbosa, který dostal nabídku z ruského Novosibirsku, takže budu i působit jako hlavní trenér," dodal.

Na konci dubna by se pak měl vrátit do Chrudimi a stihnout tak vyvrcholení play-off české ligy. "Tak jsme na tom domluvení s prezidentem Chrudimi Františkem Tichým. Jsem rád, že mi umožnil pracovat v Kairatu a zúčastnit se s ním Final Four. Doufám, že se mi tím také podaří navázat úzkou spolupráci mezi Kairatem a Chrudimí," dodal Cacau.

Jednačtyřicetiletý Cacau působil v Chrudimi čtyři roky. Nejprve jako hráč a později i jako trenér. Dříve hrál ve Španělsku, Rusku či Kazachstánu právě za Kairat. Startoval i za brazilskou reprezentaci.

přehrát video
Profil brazilského trenéra Chrudimi Cacaua
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.