ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Rešetár: Spoluhráči si mě jako futsalistu roku budou dobírat

Velikost textu:

Praha - Nejlepší futsalista roku 2012 Lukáš Rešetár bere návrat na český trůn jako motivaci do budoucna, aby si pozici jedničky udržel. Po dvou triumfech v letech 2009 a 2010 skončil loni třetí. Letos si však na Žofín na slavnostní vyhlašování cen Grassroots znovu došel pro první cenu. "Loni jsem byl třetí i kvůli zranění a nemocím, kvůli kterým jsem přišel o velkou část sezony. Návrat na první místo beru jako ohodnocení mé práce a jako motivaci do budoucna, abych se na trůnu udržel," řekl Rešetár.

Lukáš Rešetár
Lukáš Rešetár

Zároveň počítá s tím, že to v kabině Chrudimi schytá od loňského vítěze Romana Mareše, který si ho bude dobírat. "Dopředu jsme se nepošťuchovali, kdo z nás to vyhraje tentokrát. Ale jak znám Romana, tak si mě teď bude dobírat. Na moje pokažené přihrávky bude určitě reagovat, že futsalista roku by si něco takového neměl dovolit. Všechno ale bude ve srandě. Vtípků je za sezonu řada, tohle bude jen možnost vymyslet další," dodal.

Kromě obhajoby titulu krále futsalistů má pro následující rok především klubové cíle. "Individuální ceny jsou příjemné, ale hlavní je pro mě úspěch týmu. Takže bych rád obhájil titul s Chrudimí a s reprezentací úspěšně zvládl kvalifikaci na ME," řekl. Rešetár je navíc rád, že do národního týmu se vracejí bratři Roman a Michal Marešové, kteří chyběli na listopadovém mistrovství světa.

"Na šampionátu se nám tolik nedařilo a nepředváděli jsme to, co je v našich silách. Bratři Marešové by naši hru měli pozvednout a motivovat i další kluky," řekl Rešetár, který vítá i to, že mu Marešové pomohou na hřišti ubrat zodpovědnost. "Určitě je lepší, když se zátěž rozloží na více osobností, které dokážou strhnout mančaft a střílet rozhodující branky," dodal.

I když je dlouhodobě českou futsalovou jedničkou, na odchod do zahraničí nepomýšlí. "Už jsem si to zkusil v Chorvatsku za Split, když mi bylo jedenadvacet. Něco jsem zažil, i když to nebyla špičková liga. Teď mám rodinu, takže by případná nabídka musela být finančně na výši, protože bych musel řešit, co s rodinou. Navíc v Chrudimi jsem spokojený, takže bych jen tak neodcházel," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.