Svět motorů

Florbalová Boleslav uštědřila Liberci desítku a suverénně vládne lize

I po šestém kole mají florbalisté Mladé Boleslavi neposkvrněnou bilanci a ligu vedou o dva body před Spartou. Naposledy deklasovali Liberec na jeho hřišti poměrem 10:1. Sparťané se o něco více zapotili v derby proti Tatranu Střešovice, které vyhráli 5:4 po prodloužení. Poprvé prohrál Chodov, konkrétně na půdě mistra z Vítkovic 2:3.

Vítkovice zaskočily v šestém kole Chodov
zdroj: Facebook - Český florbal autor: Český florbal

V dresu Mladé Boleslavi, která zůstala i po šestém duelu v ročníku stoprocentně úspěšná, zazářil čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci Jan Natov. "Zápas v Liberci je vždycky plný emocí. Myslím, že jsme druhou a třetí třetinu hráli disciplinovaně a šance, které jsme měli, rozhodly o zápase," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Sparta na Tatranu otočila stav z 1:3 na 4:3, ale prodloužení vynutil v 53. minutě Jonáš Kreysa. V čase 63:52 rozhodl ve prospěch hostů Matěj Pruner. "Jsou to pro nás cenné dva body vzhledem k tomu, že soupeř byl lepší na balonku. My jsme naštěstí byli produktivnější a vyhráli jsme," prohlásil asistent trenéra Sparty Radek Skalička.

Na páté místo se posunuly Otrokovice, které vyhrály i díky hattricku Petra Kittela v Pardubicích 10:7. Šestí jsou Bohemians, kteří doma zvítězili v pražském derby nad Královskými Vinohrady 9:3. Tři branky a jednu asistenci zaznamenal Filip Forman a rovněž čtyři body za dva góly a stejný počet přihrávek si připsal Viktor Kopecký.

Výsledky 6. kola superligy florbalistů

Sokoli Pardubice - Panthers Otrokovice 7:10 (0:2, 3:3, 4:5)
Branky: 37. a 58. Teichman, 23. P. Černý, 30. Savický, 44. A. Šmíd, 48. Kourek, 55. P. Pakosta - 10., 52. a 57. Kittel, 16. a 58. Gál, 22. Nehila, 32. Haša, 35. Ďuriška, 42. M. Kostka, 48. Pešat.
FbŠ Bohemians - Sokol Královské Vinohrady 9:3 (1:1, 5:0, 3:2)
Branky: 35., 51. a 60. F. Forman, 29. a 40. V. Kopecký, 7. P. Kieler, 25. K. Krbec, 27. Zezulka, 59. M. Forman - 16. M. Bína, 54. L. Gregor, 58. Linhart.
FBC Liberec - Mladá Boleslav 1:10 (0:1, 1:2, 0:7)
Branky: 31. Kološ z tr. střílení - 27., 43r 57. Natov, 27. a 60. D. Šebek, 1. Tokoš, 45. Švejda, 50. Tomašík, 51. Gruber, 55. J. Bína.
Tatran Střešovice - Sparta Praha 4:5 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 - 0:1)
Branky: 21. Langer, 34. Pánek, 35. Brautferger, 53. Kreysa - 44. a 50. Zouzal, 17. J. Burian, 51. Ujhelyi, 64. Pruner.