Mladá Boleslav udolala Vítkovice a vede superligu, Bohemians porazili Spartu

Florbalisté Mladé Boleslavi si v 16. kole superligy poradili s Vítkovicemi 4:3 v prdloužení. Po repríze letošního superfinále se posunuli do čela tabulky před Spartu. Česká Lípa také v prodloužení porazila FBC Ostrava 6:5 a Liberec přehrál Znojmo 6:4. Bohemians porazili Spartu vysoko 8:2.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Mladá Boleslav sice ztratila ve třetí třetině vedení 3:1, ale v čase 62:20 rozhodl o její výhře obránce Jan Jelínek. Středočeši tak vyhráli nad Vítkovicemi podruhé v sezoně, když venku uspěli v prvním říjnovém týdnu po výsledku 9:7.

"Bohužel jsme Vítkovicím odevzdali bod a bylo to ze dvou důvodů. Prvním je mizerná produktivita a Vítkovice si do poslední desetiminutovky uhrály přijatelné skóre, které se jim podařilo díky naší pasivitě vyrovnat. Prodloužení rozhodla naše herní kvalita," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Mladá Boleslav zdolala Vítkovice, v prodloužení rozhodl Jelínek

Poprvé v sezoně nebodoval mladoboleslavský útočník Jiří Curney, který v 16. utkání nerozšířil v čele produktivity svou bilanci 56 bodů za 25 gólů a 31 asistencí.

O výhru České Lípy nad FBC Ostrava 6:5 v prodloužení se postaral Radek Krajcigr, který zaznamenal hattrick včetně vítězné trefy a jednu asistenci. Tři branky si připsal také Adam Balatka z Liberce, jenž pomohl k výhře 6:4 nad Znojmem.

Čtyřmi body za dvě trefy a stejný počet asistencí se podepsal pod vítězství Bulldogs Brno v Pardubicích 9:6 Martin Fajt.

Florbalisté pražské Sparty prohráli v dohrávce v derby s FbŠ Bohemians 2:8 a promarnili šanci vrátit se do čela tabulky před Mladou Boleslav. Sparťané zůstali o skóre druzí. Čtyřmi body za tři góly a jednu asistenci pomohl k výhře Bohemians Viktor Kopecký.

V duelu byli domácí Bohemians, ale hrálo se na hřišti Sparty na Podvinném mlýně před 1023 diváky. "Před skvělou atmosférou se kluci hodně vyhecovali a myslím si, že zaslouženě vyhráli. I když samozřejmě průběh utkání byl vyrovnaný, ale hlavně díky nasazení jsme to dokázali zvládnout," řekl trenér Bohemians Michal Jedlička.

"Dnes vyhrál jednoznačně hladovější tým, který týmově bránil a útočil. Rozhodly neproměněné šance, po kterých jsme brzo inkasovali," uvedl trenér Sparty Ondřej Kašpárek.

Tipsport superliga florbalistů - 16. kolo:

Sokol Pardubice - Bulldogs Brno 6:9 (2:2, 1:4, 3:3) Branky: 12., 13. a 45. Kourek, 31. Šmíd, 47. Zozulák, 54. vlastní Grlický - 6. a 54. Konečný, 13. a 34. Fajt, 52. a 54. Koláčný, 29. Lorenc, 32. M. Němec, 33. Vojtíšek; Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0) Branky: 2. Gruber, 7. Řehoř, 34. J. Bína z tr. střílení, 63. J. Jelínek - 40. Firda, 54. Řezanina, 57. Bräuer; FBC Česká Lípa - FBC Ostrava 6:5 v prodl. (1:2, 3:2, 1:1 - 1:0) Branky: 6., 57. a 62. Krajcigr, 21. a 40. Kněžour, 35. Ekl - 10. a 59. Daniš, 17. a 32. Sládek, 32. Mžyk; Panthers Otrokovice - Chodov 4:5 (1:2, 1:0, 2:3) Branky: 19. Pešat, 33. Gál, 57. Vykopal, 58. Jurčík - 44. a 46. Ondrušek, 8. Maxa, 12. Plíhal, 47. Matejčík; FBC Liberec - TJ Znojmo 6:4 (0:4, 3:0, 3:0) Branky: 28., 34. a 54. Balatka, 41. a 59. P. Ferdan, 29. Lhota - 7. a 19. Šindelář, 6. Kucharič, 18. Palát; Sokol Královské Vinohrady - Tatran Střešovice 6:5 (2:3, 3:0, 1:2) Branky: 15. a 18. Skřivánek, 24. a 33. Linhart, 28. Hartman, 55. Z. Stuchlík - 13. a 60. Slavík, 3. Tlapák, 6. Piták, 42. Sládeček.