Mladá Boleslav rozstřílela Liberec. Stíhá Spartu, která ve šlágru zdolala Chodov

Florbalisté vedoucí Sparty vyhráli ve šlágru 9. kola superligy v derby na hřišti druhého Chodova 11:7 a zvýšili náskok v čele tabulky na čtyři body. Na čtvrtou pozici se posunul díky vítězství v Praze nad Tatranem Střešovice 6:5 vicemistr z Vítkovic. Hráči FBC Ostrava doma deklasovali Znojmo 15:4. Víkendové kolo uzavřel souboj třetí Mladé Boleslavi proti pátému Liberci. Favorizovaní Středočeši rozstříleli Liberec 9:3 a posunuli se na druhou příčku tabulky.

Florbalisté Mladé Boleslavi deklasovali Liberec

Mistrovské Mladé Boleslavi pomohl hattrickem a jednou asistencí útočník Tomáš Chroust, čtyři body za dvě trefy a stejný počet přihrávek si připsal Jiří Curney.

"S výsledkem, který vypadá jednoznačně, jsme určitě spokojeni. Ale nemůže tomu tak být s předvedenou hrou. Hráli jsme pomalu, chyběl nám pohyb, přistoupili jsme na pasivní hru soupeře a nebýt dobré produktivity, tak by měl zápas dramatičtější zápletku," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Sparta vedla nad Chodovem ve 14. minutě už 4:0, ale domácí do 36. minuty dokázali ztrátu smazat. Lídr tabulky ale následně unikl do tříbrankového vedení a už dobře rozehraný duel nepustil. "Byl to divácky zajímavý zápas, který se od druhé třetiny hrál nahoru dolů. Dát jedenáct gólů soupeři, jako je Chodov, se neděje každý den. Nicméně stále musíme pracovat na poctivé obraně," řekl asistent trenéra Sparty Radek Skalička.

"Prohráli jsme vlastní hloupostí a souboji jeden na jednoho. Musím smeknout před efektivitou Sparty a pogratulovat jim. My si trochu odpočineme a začneme pracovat na zlepšení naší hry," nastínil kouč Chodova David Podhráský plány na reprezentační přestávku.

Florbalisté Sparty vyhráli ve šlágru nad Chodovem 11:7

Vítkovice slavily v utkání plném zvratů ve Střešovicích díky brance z 55. minuty, kdy se podruhé v utkání prosadil Rostislav Gattnar. Při kanonádě FBC Ostrava proti Znojmu zazářil sedmi body za dvě branky a pět asistencí Matyáš Šindler a hattrick si připsal v dresu vítězů Jiří Bauer.

Bulldogs prohrávali v České Lípě po první třetině 1:3, ale duel otočili. "Dokázali jsme navázat na předešlé utkání s Pardubicemi. I dnes jsme poměrně slušně bránili v obranném pásmu, ale pokulhávala produktivita v šancích, které nám domácí nabídli. Hráli jsme ale trpělivě a věděli jsme, že se zápas bude lámat ve třetí třetině, kdy jsme ho dokázali otočit," řekl asistent trenéra Bulldogs David Kyzlink.

Otrokovice prohrávaly po prvním dějství 1:2, ale v druhé části otočily na 4:2 a vedení už nepustily. "V první třetině jsme byli ještě na sluníčku, naštěstí jsme se vrátili na druhou třetinu. Do dalších bojů musíme ještě víc zabrat a hrát tři třetiny," uvedl kouč Otrokovic Michal Kvapil.

Tipsport superliga florbalistů - 9. kolo:

Mladá Boleslav - FBC Liberec 9:3 (2:1, 3:0, 4:2)

Branky: 13., 34. a 43. Tomáš Chroust, 51. a 57. Curney, 11. J. Bína, 24. Natov, 39. T. Novák, 49. Gruber - 16. Klucho, 35. Kořínek, 53. Valeš.

Chodov - Sparta Praha 7:11 (1:4, 3:2, 3:5) Branky: 17. a 45. M. Pražan, 30. O. Plíhal, 30. M. Vávra, 36. Ondrušek, 50. Vošta, 53. Matejčík - 5. a 60. Pažák, 8. a 52. Marvánek, 14. a 42. Zouzal, 3. Garčar, 37. Křenek, 37. Svatoš, 54. Kareš, 59. Ujhelyi.

FBC Česká Lípa - Bulldogs Brno 3:5 (3:1, 0:1, 0:3)
Branky: 9. a 17. Spilka, 16. Jansa - 12. M. Žák, 23. Grlický, 41. A. Konečný, 54. Koláčný, 60. J. Marek.

Panthers Otrokovice - Sokol Pardubice 7:5 (1:2, 3:0, 3:3)
Branky: 16. a 39. Szweda, 22. Sovják, 34. Gál, 51. Zapletal, 52. Petřík, 55. Kvapil - 12. a 56. P. Pakosta, 5. Žáček, 41. Kourek, 56. Zozulák.

Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 5:6 (2:3, 3:2, 0:1) Branky: 15. a 27. Komárek, 2. Langer, 26. Kreysa, 29. Gašparík - 19. a 55. Gattnar, 14. Bräuer, 19. Jastřembský, 24. Rýpar, 33. Delong.

FBC Ostrava - TJ Znojmo 15:4 (2:1, 6:1, 7:2) Branky: 39., 50. a 56. J. Bauer, 12. a 41. Šindler, 15. a 45. Sládek, 25. a 57. Křiva, 34. a 41. Mendrek, 23. Juhaňák, 25. Daniš, 38. Kaloč, 45. Eichner - 2. a 23. J. Procházka, 44. Pánek, 48. F. Horák.