středa 18. července 2018 Drahomíra
MS ve florbalu žen

Finsko udolalo Švýcarsko a opět si zahraje o zlato

aktualizováno 8. 12. 2017 19:04

Prvním finalistou mistrovství světa florbalistek v Bratislavě se stalo Finsko. V odpoledním duelu proti Švýcarsku zvítězily hráčky ze země tisíců jezer 3:1 a v sobotu budou útočit na třetí titul v historii a první od roku 2001. Dva góly vstřelila My Kippilaová, jednou skórovala Nina Rantalaová. Čestnou trefu soupeře obstarala Corin Ruttimannová.

Radost florbalistek Finska

Ve vyrovnané semifinálové bitvě otevřely skóre až ve 35. minutě Finky, které na bratislavském turnaji vyhrály všechny čtyři dosavadní zápasy. Po přihrávce Veery Kauppiové se prosadila My Kippiläová.

Během třetí třetiny zvýšila náskok Nina Rantlaová, ale v 53. minutě snížila v přesilové hře Corin Rüttimannová. Výhru severské reprezentace potvrdila 14 sekund před koncem ukázkovou brankou z trestného střílení znovu Kippiläová.

Hudáková přepsala historické tabulky mistrovství světa

Slovenka Paulína Hudáková vytvořila s 26 body nový rekord v produktivitě na jednom světovém šampionátu. Devatenáctiletá útočnice se dvěma góly a jednou asistencí podílela na vítězství 7:4 nad Norskem v zápase o 5. až 8. místo.

Kmenová hráčka FBC Ostrava si připsala v pěti zápasech 11 branek a 15 asistencí, čímž překonala výkon Švédky Emelie Lindströmové z MS v roce 2011. Nejproduktivnější florbalistka historie MS tehdy nasbírala 25 bodů za devět tref a 16 přihrávek.

Slovensko bude hrát v sobotu o konečnou pátou pozici s Lotyšskem. Svěřenkyně českého trenéra Michala Jedličky už nyní překonaly své nejlepší umístění v historii z minulého MS v Tampere, kde skončily osmé.

Mistrovství světa florbalistek v Bratislavě:

Semifinále:
Finsko - Švýcarsko 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) Branky: 35. a 60. z trestného střílení Kippiläová, 45. Rantalaová - 53. Rüttimannová. Rozhodčí: Andersson, Dufvenberg (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 1313.

O 5.-8. místo:
Lotyšsko - Polsko 5:1 (0:0, 2:0, 3:1) Branky: 34., 36. a 50. Garbareová, 43. Gaugereová, 49. Garklavová - 44. Nogaová.

Slovensko - Norsko 7:4 (1:3, 4:1, 2:0) Branky: 12. a 23. M. Šponiarová, 35. a 36. P. Hudáková, 26. Ferenčíková, 59. Klapitová, 60. Košturiaková - 6. Thorvaldsenová, 16. Holmová, 19. Hjortová, 31. Einstulenová.