Pražské derby rozhodlo až prodloužení, Chodov vyhrál na Tatranu 7:6

Obhájci domácího superligového titulu z Chodova zvítězili v dohrávce 7. kola superligy v pražském derby na hřišti Tatranu Střešovice 7:6 v prodloužení. Na třetí pozici se přiblížili druhým Vítkovicím na rozdíl dvou bodů, navíc mají ještě zápas k dobru. V předehrávce 12. kola hraného také v metropoli rozdrtila Sparta nováčka Českou Lípu 10:4.

Chodov vedl ve Střešovicích už 5:2, po vyrovnání domácích i 6:5 a nakonec rozhodl v čase 64:41 Ondřej Mikeš. "Jsem rád za dva body, ale nemohu se zbavit dojmu, že jsme měli odvézt tři. Bohužel ve chvíli, kdy jsme měli zápas pod kontrolou, jsme ubrali a následně ztratili půdu pod nohama. Po třetí třetině již mohly vyhrát oba týmy a jsem rád, že nakonec máme dva body," řekl trenér Chodova David Podhráský webu Českého florbalu.

"Jsou i zápasy, ve kterých lepší tým prohraje. Větší množství přesilovek rozhodlo," uvedl kouč Střešovic Luděk Beneš, jehož tým při čtyřech trestech inkasoval dvakrát a jedinou svou přesilovku využil. Hattrickem se v dresu poražených zaskvěl Benešův syn Marek.

Dohrávka 7. kola:

Tatran Střešovice - Chodov 6:7 v prodl. (2:3, 2:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 16., 35. a 44. M. Beneš, 11. Jakub Kolísko, 32. Ullmann, 52. Meliš - 13. a 20. M. Podhráský, 21. a 25. Ondrušek, 14. Strachota, 48. Pražan, 65. Mikeš.

Předehrávka 12. kola:

Sparta Praha - FBC Česká Lípa 10:4 (2:1, 4:2, 4:1)

Branky: 9. a 47. Košir, 10. a 32. Ujhelyi, 26. a 46. Garčar, 24. Zouzal, 39. Koščo, 49. Krejča, 56. Pruner - 12. Ekl, 22. Kněžour, 39. Slaný, 52. Mlejnek.