ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Czech Open ovládl Falun, ženám kraloval celek Pixba

Velikost textu:
aktualizováno 13. 8. 2017 20:49

Praha – Stejně jako loni slaví triumf na Czech Open florbalistky švédského Pixba Wallenstam, v jejichž sestavě nechybí česká útočnice Eliška Krupnová. Ve finále deklasovaly ve švédském souboji Malmö 8:1. V elitní kategorii mužů Pixbo neuspělo a ve finále prohrálo s úřadujícím švédským šampionem Falunem 5:8. 

Florbalistky Pixba slaví triumf na Czech Open
Florbalistky Pixba slaví triumf na Czech Open

Hráčky Pixba potvrdily, že se jim na pražském největším turnaji světa daří. Ovládly jej počtvrté za posledních pět let a v roce 2015 navíc skončily po finálové prohře s finským SB-Pro druhé. Celkově vyhrály popáté, protože uspěly i v roce 2011.

Letošní finále opanoval tým 'Červených lišek' nejvýrazněji ze všech dosavadních. V úvodu dostala Pixbo do vedení Bobergová a ve druhém dějství nasázel celek z Göteborgu soupeřkám dalších šest branek. Malmö se dokázalo střelecky prosadit až za stavu 0:8.

"Před dvěma roky jsme nevyhrály, loni se nám to podařilo a letos jsme přijely vítězství obhájit. Jely jsme sem s tím, že si turnaj chceme užít a vyhrát ho. Moc tréninků jsme předtím neměly, takže to bylo docela zostra a je to super pocit," řekla Krupnová. 

přehrát video
Pixbo obhájilo titul v ženské kategorii po demolici Malmö

Mužské finále ovládl Falun

V mužské elitě Pixbo jako nejúspěšnější tým historie turnaje na 25. ročníku devátý triumf nepřidalo. V barvách poražených působí nově po příchodu z FbŠ Bohemians osmnáctiletý český útočník Josef Juha, který ale do finálové bitvy nezasáhl a zůstal jen na lavičce.

Pixbo dvakrát odpovědělo na vedení Falunu, ale po Enströmově brance na 3:2 nezvládlo pětiminutovou přesilovku. Místo aby vyrovnalo, soupeř v ní unikl na 5:2, když se prosadili Hallén a Ciya Hajo. Pixbo sice ještě dokázalo snížit na rozdíl jediné branky, ale zbytek zápasu patřil Falunu. Ten po vítězství v roce 2014 ovládl Czech Open podruhé. 

Malmö FBC - Pixbo Wallenstam IBK 1:8 (0:1, 0:6, 1:1)
Branky: 55. Ohlssonová - 4. a 32. Bobergová, 29. a 48. Fylkeová, 30. Petterssonová, 38. Westová, 39. Walinderová, 40. Södergrenová. 

IFB Falun - Pixbo Wallenstam IBK (oba Švéd.) 8:5 (2:1, 3:2, 3:2)
Branky: 1. a 37. Hallén, 14. a 36. Enström, 38. C. Hajo, 50. Cederström, 52. Aldeeb, 60. Adriansson - 7. a 40. Carlsson, 24. a 43. Wahlgren, 58. Wiklund. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.