ČEZ Extraliga 2023/2024

Češi budou hrát o semifinále florbalového MS s Estonskem

Riga – Soupeřem českých florbalistů ve čtvrtečním čtvrtfinále mistrovství světa v Rize bude třetí celek skupiny C Estonsko. V předkole play-off neměli Estonci problémy s Kanadou, už v polovině úvodní třetiny vedli 5:0 a nakonec zvítězili vysoko 16:4. Český tým se s Estonci na vrcholné scéně potkal naposledy před dvěma lety, v základní skupině MS tehdy pobaltského soupeře deklasoval 12:2.

Dvě branky a pět asistencí si v utkání připsal útočník Patrik Kareliusson ze švédského Djurgaardenu. Jeho klubový spoluhráč Andreas Wöiduma zaznamenal tři trefy a dvě přihrávky. Hattrick dali také Tanel Kasenurm a Patrik Markus.

Zklamání prožili domácí Lotyši, kteří podlehli Dánsku 5:6 po samostatných nájezdech, přestože po dvou třetinách vedli 5:2. Před 2633 diváky v Areně Riga rozhodl v šesté sérii nájezdů Andreas Glad Pedersen. O vítězství Němců nad USA 6:5 rozhodl pouhou sekundu před koncem zápasu Ramon Ibold.

Lotyšsko - Dánsko

Američané předtím dokázali ve třetí třetině vyrovnat z 2:5 na 5:5, ale nebylo jim to nic platné. Němce čeká souboj s úřadujícími mistry světa Švédy. O překvapení se nepostaralo ani Slovensko s českým trenérem Petrem Koutným, které podlehlo Norsku 3:4. Slováci dokázali třikrát dotáhnout v zápase ztrátu, ale ve 47. minutě rozhodl Thomas Straete. Norové narazí ve čtvrtfinále na Švýcary.

Výsledky předkola play-off florbalového MS:

Mistrovství světa florbalistů v Rize:

Předkolo play-off:

Německo - USA 6:5 (2:1, 1:1, 3:3) Branky: 40. a 45. Falkenberger, 9. Burmeister, 19. Herrmann, 43. Broker, 60. Ibold - 11. a 56. Winkler, 28. a 47. Brown, 57. Zimmermann.

Estonsko - Kanada 16:4 (7:2, 3:0, 6:2) Branky: 4., 25. a 43. Kasenurm, 5., 20. a 42. Markus, 11., 21. a 56. Wöiduma, 14. a 55. Kareliusson, 30. a 49. Salm, 2. Raul Kivi, 8. Maalt, 52. Pass - 19. a 57. Viitakoski, 13. Ridgewell, 53. Barber.

Norsko - Slovensko 4:3 (1:1, 2:2, 1:0) Branky: 4. Eriksen, 34. Lindgjerdet, 40. Gidske, 47. Straete - 4. Sikorjak, 37. Grlický, 40. Kubovič.

Lotyšsko - Dánsko 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 4:2, 0:3 - 0:0) Branky: 20. J. Rajeckis, 26. A. Rajeckis, 26. Raitums, 31. Trekse, 32. Akmenlauks - 1., 45. a rozhodující sam. nájezd Pedersen, 55. a 58. M. S. Nielsen, 16. Danielsen. O 13.-16. místo: Thajsko - Austrálie 4:3 (0:0, 2:1, 2:2), Polsko - Singapur 14:3 (6:1, 2:1, 6:1).