ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
MS VE FLORBALE

Ondrušek: Lotyši nastoupili trochu naivně, první třetina rozhodla

Velikost textu:

Riga - Čeští florbalisté dokázali hned v úvodní třetině sebrat domácím Lotyšům sen o podobném úspěchu, kterého proti nim dosáhli na šampionátu před čtyřmi roky v Curychu. Tehdy Čechy porazili v základní skupině 5:4, ale dneska před domácím publikem už po první třetině prohrávali 1:6. Podle útočníka Toma Ondruška Lotyši s vidinou možného úspěchu hráli na začátku naivně.

Český florbalista Tom Ondrušek
Český florbalista Tom Ondrušek

"Dneska bylo po první třetině po zápase, i když musíte pořád hrát dál a dál. Nejpozitivnější je, že jsme dokázali zápas kontrolovat. I když jsme dostali pak ještě dva góly. Ale myslím, že jsme zápas měli od začátku pod kontrolou," řekl Ondrušek, autor dvou branek.

"Oni nastoupili trochu naivně a my byli správně koncentrovaní, měli jsme zdravý respekt a první třetina rozhodla," prohlásil čtyřiadvacetiletý útočník švédského Warbergu. "Měl jsem pocit, že si mysleli, že když tu budou mít diváky, jsou tu doma a hráli relativně dobře se Švédy, že pro ně budeme lehké sousto. My jsme si počkali, věděli jsme, co máme dělat, byli jsme na ně perfektně připravení a počkali jsme si na protiútoky," vysvětlil český kanonýr.

přehrát video
Sestřih florbalového utkání Lotyšsko - Česko

Roli favorita v duelech s Norskem a Lotyšskem Češi splnili bez problémů. "Vítězové by neměli nikdy být spokojeni, ale kdyby nám tohle někdo řekl před turnajem, že to bude takhle po víkendu, budeme naprosto spokojeni. Jsou tam drobné věci, které musíme dál zlepšovat, podívat se na ně na videu. Myslím, že osm a devět gólů za dva zápasy je super. V obraně můžeme být o něco lepší. Už jsme jednoznačně v play-off, tak se budeme snažit, abychom v něm byli ještě lépe připraveni," řekl Ondrušek.

V úvodním zápase Ondrušek vstřelil jednu branku a dnes přispěl třemi body za dva góly a jednu asistenci. "Dobře jsem se na zápas připravil a cítil se dobře. Měl jsem o hodně víc energie než včera, což je zvláštní, ale přišlo mi to tak. Jsem relativně spokojený, ale určitě jsou věci, které musíme zlepšit," doplnil Ondrušek.

Ke Švédům máme zdravý respekt, prohlásil o soupeři Ondrušek

Je jedním z osmi hráčů současného kádru, kteří před čtyřmi roky museli strávit prohru s Lotyši v Curychu. Odplatu jako motivaci florbalisté nepoužívali. "To jsou tak černé vzpomínky, že na nějaký zápas v Curychu jsme nechtěli myslet. Byli jsme přesvědčení, že máme daleko silnější tým než jsme měli tam a to se dnes potvrdilo," uvedl Ondrušek.

V úterý čeká český tým závěrečný duel v základní skupině B se Švédy a s favoritem se mohou prát o první místo. "Máme k nim zdravý respekt, budeme se chtít co nejlíp připravit a bylo by hezké si to s nima rozdat. Myslím, že do toho půjdeme na sto procent a to nám ukáže, jak na tom jsme," prohlásil Ondrušek.

V pondělí si Češi poprvé užijí volný den. "Těšíme se. Máme perfektní hotel, tak si určitě užijeme volný večer. Nevím, jestli bude nějaký trénink," dodal Ondrušek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.