ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Čeští florbalisté v generálce před MS přestříleli Německo 9:2

Velikost textu:

Saská Kamenice (Německo) - Svěřenci trenéra Radima Cepka vyhráli v přípravném utkání v Saské Kamenici nad domácím Německem 9:2. V zápase se čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci blýskl útočník Martin Tokoš. Pro české florbalisty to byla zápasová generálka před mistrovstvím světa v Rize, které startuje v sobotu 3. prosince.

přehrát video
Jendrišák: Jsem rád, že jsme nevyhráli příliš velkým rozdílem

K přípravnému duelu do Německa zamířili čeští florbalisté z Teplic ze závěrečného pětidenního soustředění před šampionátem, které zakončí v neděli. O polovinu utkání se podělili oba gólmani Souček a Kafka.

Cepkův výběr začal před 650 diváky rychle plnit roli favorita. Po 47 vteřinách hry otevřel skóre Jelínek, za dalších 48 vteřin se trefil Tokoš a v šesté minutě vedli Češi 4:0, když skórovali také Suchánek a Jendrišák. Němci se dočkali branky ve 12. minutě, kdy využil přesilovou hru Burmeister.

Ještě v první třetině ale zvýšili na pětibrankový rozdíl Martin Koutný a Courney. Ve 32. minutě se trefil za domácí znovu v přesilovce Burmeister. Za 32 vteřin se prosadil Tokoš, který ve 48. minutě v početní výhodě dovršil hattrick.

Poslední slovo měl 109 vteřin před koncem Martin Koutný. V dodatečném testu v samostatných nájezdech vyhrál také český tým 3:2. Úspěšní byli Curney, Ondrušek a Veltšmíd, za Němce Schuschwary a Gladigau.

Přípravný zápas florbalistů v Saské Kamenici:

Německo - ČR 2:9 (1:6, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Burmeister (Broker), 32. Burmeister (Broker) - 1. Jelínek (Jendrišák), 2. Tokoš (Sladký), 4. Suchánek (Tokoš), 6. Jendrišák (Curney), 14. M. Koutný (Sýkora), 15. Curney (Jendrišák), 33. Tokoš (Tomašík), 48. Tokoš (Sýkora), 59. M. Koutný (Kološ). Rozhodčí: Leholk, Jorgensen (oba Dán.). Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. Diváci: 650.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.