ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

České florbalistky vyrovnaly historicky nejvyšší prohru, Švýcarkám podlehly 2:12

Velikost textu:

Schaffhausen (Švýcarsko) – České florbalistky vstoupily do turnaje Euro Floorball Tour debaklem s domácími Švýcarkami, které je porazily vysoko 12:2. Pro Češky šlo o vyrovnání historicky nejvyšší prohry ze vzájemných utkání s tradičními sokyněmi. Druhý zápas sehrají svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského s Finkami.

Česká reprezentantka Hana Sládečková
Česká reprezentantka Hana Sládečková

Kanonádu načal domácí tým v páté minutě, kdy Wikiová využila přesilovku při trestu Halfarové. V prvním dějství inkasovala gólmanka Christianová při svém návratu do reprezentace po dvou letech ještě čtyřikrát.

V druhé části přidaly své druhé branky v utkání Wikiová se Spichigerovou a skórovala také Martiová. Ve třetí třetině nejdříve využila další početní výhodu Rüttimannová a v 50. minutě dovršila dvouciferný stav Gerigová.

Za necelé tři minuty inkasovala poprvé při početní výhodě i Heiniová, kterou překonala Bočanová. Další gól přidala Krupnová, ale za domácí se ještě trefily Rüttimanová a Spichigerové, která si připsala hattrick.

Stejně vysokou výhru proti Česku zaznamenaly Švýcarky v únoru 2013 v přípravném utkání v Yverdonu, kde zvítězily 10:0.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Schaffhausenu (Švýcarsko):

Švýcarsko - ČR 12:2 (5:0, 3:0, 4:2) Branky a nahrávky: 5. Wikiová (Rüttimannová), 7. Mischlerová (Stellaová), 9. Rossierová (Gerigová), 13. Spichigerová (Stellaová), 15. Scheideggerová (Cinaová), 27. Wikiová (Martiová), 28. Spichigerová (Mischlerová), 34. Martiová (Bühlerová), 44. Rüttimannová (Gerigová), 50. Gerigová (Rossierová), 55. Rüttimannová (Spichigerová), 60. Spichigerová (Mischlerová) - 52. A. Bočanová (Enenkelová), 55. Krupnová (Ratajová). Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 279.

Finsko - Švédsko 3:7 (0:4, 2:1, 1:2).

Juniorky:
Švýcarsko - ČR 8:7
(2:2, 5:2, 1:3).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.